Hlavní navigace

Chcete vidět 3D projekci ze satelitu? Navštivte o víkendu Řím

20. 3. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
20. 3. 2009

Společnost Eutelsat Communications, která je např. provozovatelem družice Hotbird na pozici 13 st. vých., pořádá při příležitosti konání mezinárodní konference a výstavy Sat Expo Europe 2009 speciální 3D projekci. Ta je k vidění v Říme, místě konání, od včerejška do soboty. Firma o tomto experimentu informovala prostřednictvím tiskové zprávy na svých webových stránkách Eutelsat.com.

Test probíhá na družici Eurobird 3 na orbitální pozici 33 st. vých. Kromě Eutelsatu se na vysílání podílí také společnosti OpenSky a dBW. Sledování programu samotného samozřejmě 3D technologii nevyžaduje, divák by se však připravil o možnost na klasickém televizoru nebo projektu sledovat právě třetí rozměr. Všechny tří zmíněné subjekty si od tohoto kroku hodně slibují. 3D-HD má podle nich šanci do budoucna obohatit nabídku zábavných pořadů v kinech a divadlech.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).