Hlavní navigace

Chodíte do školy a natáčíte videa? Máme pro vás soutěž

20. 5. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: YouTube
Soutěž Intel AI 2026 je určena žákům druhého stupně základních škol, kteří natáčejí videa pro server YouTube.

Součástí druhého ročníku soutěže Intel AI 2026 pro mladé filmařské talenty bude i seriál edukativních videí od předních českých YouTuberů, který bude dostupný tvůrcům digitálního obsahu, ale i školám. Soutěž je určena žákům druhého stupně základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií, kteří mají za úkol do 31. května natočit vlastní představu o svém povolání za deset let. Video by mělo mít maximální délku tři minuty.

Soutěž vyvrcholí filmovým festivalem pro nejlepších dvanáct autorských týmů. Jeho součástí bude i youtuberský workshop. Dvanáct nejlepších filmů se utká 20. června ve finále v pražské Městské knihovně. Hlavní cenou pro vítěznou školu bude stolní počítač HAL3000 pro vytváření multimédií od společnosti 100Mega a pět tabletů s procesorem Intel pro členy vítězného týmu. Členové druhého a třetího týmu v pořadí získají ceny od společnosti Scio. Vyhlášení soutěže s nejlepšími filmovými nadějemi moderuje herec a moderátor Lukáš Hejlík.

O vítězi rozhodne porota složená z filmových profesionálů, ale také odborníků na vzdělávání. Zasednou v ní mimo jiné režisér a scénárista Saša Gedeon, historik Národního filmového archivu Jiří Horníček, filmový publicista Vladimír Hendrich nebo Markéta Majerová, šéfredaktorka magazínu o vzdělávání Perpetuum.

Podrobnější informace o soutěži jsou dostupné na webu soutěže. Galerie soutěžních videí bude ke zhlédnutí na YouTube kanálu mediálního partnera soutěže, Frekvence 1.

Autor článku

Editor sekce DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.