Hlavní navigace

Chomecast od Googlu nabízí uživatelům další televizní obsah dostupný i u nás

4. 9. 2014
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Jednou z nových aplikací podporující Chromecast je LocalTV, která, jak již název prozrazuje, přináší do „klíčenky“ od Googlu řadu regionálních stanic, a to hned z několika evropských zemí.

Nové aplikace nabízející video obsah se objevily v uplynulých dnech na platformě Chromecast od americké společnosti Google. Chromecast je HDMI zařízení připomínající mini počítač, který se sice v České republice oficiálně neprodává, ale přesto ho lze bez problémů v některých obchodech sehnat. Novinkovými aplikacemi, jež podporují Chromecast, jsou medici.tvLocalTV. K majitelům Chromecastu se tak dostává další video obsah, který mohou do svého televizoru poslat skrze dotykový mobilní telefon, případně tablet. Jak si redakce DigiZone.cz ověřila, aplikace jsou plně funkční i v České republice.

RECENZE: Chromecast v praxi: co vše dovede a kde má naopak rezervy?

Co se týká medici.tv jde o obrovskou video databází koncertních vystoupení zaměřených na klasickou vážnou hudbu a živá vystoupení. Objevují se tu například přímé přenosy ze Salzburg Festivalu, Operalie, Verbier Festivalu nebo koncertů Berlínské filharmonie. I ta už má ostatně v chytrých televizorech sou vlastní aplikaci. medici.tv je sice prémiová služba, v níž si můžete vybrat ze dvou druhů předplatného, část obsahu si ale můžete vyzkoušet zdarma. V současné době je k dispozici přibližně 1400 titulů a další stovky každoročně přibývají. Našim posláním je přinést vám to nejlepší z klasické hudby, uvádí provozovatel.

ICTZ23

ČTĚTE TAKÉ: Na Chromecastu už si pustíte HBO GO, Topfun i Primu Play, s Voyem máte smůlu

Neméně zajímavou aplikací je LocalTV, která potěší zejména zájemce o německo-jazyčné televizní stanice, tedy televizní kanály nejen od našich západních sousedů, ale i z Rakouska, Švýcarska a Jižního Tyrolska. Seznam programů dostupných přes LocalTV je skutečně bohatý, po připojení k Chromastu se bohužel dost zúží. Jak uvádí vývojář aplikace Koni, je to dáno možným postihem ze strany některých vysílatelů, jako je například rakouská ORF. Navíc je připojení k zařízení od Googlu stále ještě v beta režimu, nicméně je plně funkční. Aplikace LocalTV podporuje i některé on-line archivy, avšak nikoliv zatím pro Chromecast.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.