Hlavní navigace

Chrome i Firefox blokovaly velké torrentové weby jako nebezpečné

Daniel Dočekal

Rudá varovná obrazovka varující před nebezpečím skrývajícím se na webu, kam právě chcete jít. Důvod? Nejasný.

Web, na který se chystáte přejít, obsahuje škodlivé programy“ a „Útočníci na webu kat.cr by se mohli pokusit přimět vás k instalaci programů, které nepříznivě ovlivní procházení webu (například změní vaši domovskou stránku nebo na navštěvovaných stránkách budou zobrazovat další reklamy).“ 

To jste se mohli dozvědět, pokud jste chtěli o víkendu navštívit KickAssTorrents, ale také další torrentové weby či vyhledávače.

Content 2017 - tip Footshop

Od Googlu žádné extra vysvětlení nepřišlo – prý ve dvou případech narazil na snahu vnutit škodlivý software, ale žádné bližší vysvětlení se nekonalo. Což může znamenat leccos, od klasického falešného poplachu až po malware/adware přicházející z některé z inzertních sítí, které torrentové weby používají. A které jsou vždy velmi dobrým důvodem, proč podobné weby používat s nějakým nástrojem, který blokuje inzerci.

Torrent freak v CHROME BLOCKS MAJOR TORRENT SITES OVER “HARMFUL PROGRAMS” nakonec o příčinách nezjistil o nic víc. Pouze potvrdil, že blokovány byly KickassTorrents, Torrentz, ExtraTorrent či RARBG. Přes víkend se zřejmě podařilo problémy vyřešit, weby už jsou opět normálně dostupné.

Našli jste v článku chybu?
13. 7. 2015 11:45

Jo, zrovna jmenovaná weby jsou snůškou volně šiřitelných věcí... Nedělejte ze sebe šaška.

13. 7. 2015 14:12
Karol (neregistrovaný)

Ano, SourceForge je o nabízení legálního softwaru. Tady taky ale nikdo netvrdil opak... SourceForge si bohužel zkazil svou pověst, přídáváním adwaru, malwaru a podobných věcí na své stránky a do softwaru, který je tam sdílený. .