Hlavní navigace

Adware

Google: Adware napadá miliony zařízení a poškozuje inzerenty, weby i uživatele

S pochybnými společnostmi produkujícími podvodné pluginy i aplikace navíc spolupracují i firmy jako Opera, Skype či Yahoo.

Doba čtení: 2 minuty

Aplikacím slibujícím fanoušky na sociálních sítích naletěly statisíce lidí

Je s podivem, jak něco tak hloupého může být tak úspěšné. Podvodné aplikace uživatele nakonec okradly o informace i o peníze.

18. 7. 2016 9:03
Doba čtení: 1 minuta

Na Download.com a jinde můžete chytit crapware narušující HTTPS

Nemusíte mít ani Lenovo, abyste si do počítače pořídili nějaký ten Superwish crapware či badware. Stačí si stáhnout software z něčeho jako Download.com.

Doba čtení: 3 minuty

Pozor na falešné antiviry či antimalware. Hlídejte, odkud stahujete

Pozor si dávat musíte nejenom na to, abyste si nepořídili antimalware/antivir, který jím není, ale také na to, zda ten pravý stahujete z pravého zdroje.

23. 12. 2015 9:10
Doba čtení: 1 minuta

SourceForge pokračuje v přibalování adwaru, crapwaru i malwaru

Kdysi jeden z nejzásadnějších zdrojů pro opensource i freware je dnes místem, kde skoro jistě chytnete něco, co rozhodně nechcete.

Doba čtení: 2 minuty

FreeSmartSoft ePub Reader si pořídíte včetně adwaru, aniž byste věděli

V dnešní době je opravdu čím dál tím těžší nechytit do počítače něco, co tam opravdu mít nechcete. Malware či adware využívá řadu triků, jak vás dostat.

Doba čtení: 2 minuty

Letištní wi-fi hotspot od AT&T vsouval do webů reklamu

Neznámé wi-fi sítě mohou být nebezpečné. Ale co když je wi-fi síť známá, a přesto vám vkládá do stránek něco, co nechcete?

Doba čtení: 2 minuty

Chrome i Firefox blokovaly velké torrentové weby jako nebezpečné

Rudá varovná obrazovka varující před nebezpečím skrývajícím se na webu, kam právě chcete jít. Důvod? Nejasný.

Doba čtení: 1 minuta

Oracle už nebude s Javou vnucovat Ask.com. Bude vnucovat Yahoo

Jedna z nejvíce nezodpovědných aktivit Oraclu, podloudné vnucování crapware od Ask.com končí. Vnucovat se teď bude Yahoo.

Doba čtení: 1 minuta

Úpadek SourceForge: odchází Notepad++ a hlásí se další ukradené projekty

Touha po penězích je tak silná, že vede k praktické likvidaci jednoho z nejužitečnějších nástrojů pro šíření svobodného softwaru.

Doba čtení: 3 minuty

Zjistit, kdo už není mezi přáteli na Facebooku? Zlatý důl pro hackery

Touha vědět, „kdo si prohlížel můj profil“ nebo „kdo si mě odstranil z přátel“, je věčná. Její zneužívání k útokům na vaše soukromí také.

Doba čtení: 3 minuty

Windows 10 mají první problém: kvůli tzv. rezervaci si lidé stěžují na adware

Nabídka rezervace upgradu na Windows 10 je relativně dotěrná a někteří uživatelé ji považují za adware. V čem kritici spatřují problém a jak ho vyřešit?

Doba čtení: 3 minuty

SourceForge opět přidával adware, kam nemá. Tentokrát šlo o GIMP

Populární open source grafický editor GIMP je při stažení ze SourceForge doplněn o něco, co opravdu nechcete. Celé je to navíc velmi kontroverzní.

Doba čtení: 2 minuty

Na uživatele Chromu cílí 84 tisíc aplikací podvrhujících reklamy

Nová studie upozorňuje na existenci desítek tisíc aplikací a rozšíření pro Chrome, které vyměňují či vkládají inzeráty do stránek. A to není vše, co umí.

Doba čtení: 1 minuta

Symantec: 17 % aplikací pro Android je malware

Pokaždé, když antivirové společnosti začnou se strašením malwarem či viry na mobilních telefonech, má to stejný háček.

Doba čtení: 2 minuty

uTorrent do počítače tajně instaluje EpicScale na dolování bitcoinů

Aspoň k něčemu byla kauza Lenova s crapwarem dobrá: lidé se naučili více si všímat podivných věcí instalovaných společně se softwarem, který si stáhli.

Doba čtení: 1 minuta

Oracle přibaluje k Javě adware a crapware už i pro Mac

Dlouhé roky kritiky přibalování crapwaru k Javě pro Oracle nic moc neznamenají, nově přibaluje totéž i k instalaci na další platformě.

Doba čtení: 1 minuta

Bezpečnostní experti: instalace crapwaru do počítačů musí skončit

Debakl Lenova s instalací nebezpečného adwaru do notebooků vyvolal bouřlivou reakci. Škoda, že až teď, po tolika letech tradice instalace bloatwaru.

Doba čtení: 2 minuty

Lenovo instaluje na nové počítače nebezpečný adware a MITM nástroj [AKTUALIZOVÁNO]

Počítače od Lenova přicházejí s adwarem jménem Superfish – ten vsouvá reklamy například do vyhledávání v Googlu, ale je podstatně více nebezpečný.

Doba čtení: 3 minuty

Pozor na falešný AdwCleaner, chce peníze za odstranění adwaru

AdwCleaner, známý a reálný software pro čištění zaneřáděných Windows, se dočkal falešné podoby. Zdaleka nejde o nový trik.

Doba čtení: 2 minuty

Rozšíření Awesome Screenshot nejspíš opět obsahuje malware

Add-ony pro snímání screenshotu obrazovky bývají problematické. Mohou obsahovat adware, ale jsou schopné také šmírovat, co na webu děláte.

Doba čtení: 2 minuty

Pozor na to, co stahujete: tvůrci malwaru mají aktuálně v oblibě Instagram

Falešné prohlížeče, stahovače fotek či videa, ale i programy pro vkládání fotografií na Instagram jsou oblíbeným nástrojem pro šíření malwaru a virů.

Doba čtení: 2 minuty

Easy YouTube Video Downloader i Best Video Downnloader jsou podvod

Sambreel se vrací s novými podvodnými aplikacemi na „stahování videí z YouTube“. Ve skutečnosti slouží k výměně inzerátů za vlastní a parazitování

Doba čtení: 3 minuty

Download.com opět "obaluje" software bloatware

CBS Interactive a CNet Download.com opět „obalují“ stahované software vlastním bloatware – poukazuje na to autor síťového scanneru Nmap.  Podle jeho zjištění je součástí přibaleného software „startnow toolbar“, změna vyhledávacího stroje na Bing a nastavení domovské stránky na Microsoft MSN. Podle VirusTotal je navíc připojený toolbar identifikován jako trojský kůň a klasické adware.

Doba čtení: 1 minuta

Dávku smrticích webů, prosím. Protřepat, nemíchat

Nová zpráva Global Threat Report mapuje dění v oblasti bezpečnosti během půl roku. Méně zkušení uživatelé se musí třást strachy, jelikož invence útočníků nezná mezí. Ani ti pokročilí nebo správci však nemohou klidně spát, armády zombie počítačů jsou totiž stále připraveny k útoku.

12. 10. 2010 6:25
Doba čtení: 5 minut

Máte rádi porno a warez? Patříte k ohrožené většině

Webové stránky jsou protkané různými podvody a škodlivým kódem, útočníci se snaží cestu svým obětem co nejvíce usnadnit. Jestliže rádi bruslíte, nebo spíš surfujete, na tenkém ledě, musíte se mít na pozoru skoro pořád. Čemu se tedy raději vyhnout a na co je zapotřebí dávat si pozor?

Doba čtení: 5 minut

Programování z hotového: pozor na podvody

Chcete-li dnes něco naprogramovat v PHP, často nemusíte začínat od nuly. Kromě nejrůznějších frameworků a pracovních prostředí se dají najít i slušné CMS systémy, polotovary e-shopů nebo skripty vykonávající nejrůznější činnosti. Výsledkem může být úspora času – nebo noční můra.

Doba čtení: 6 minut

Dostal jsem tě! Kolik dáš za svůj systém a data?

Vydírání nás dokáže pořádně postrašit nejen v běžném životě, ale také v tom digitálním. Ne, nejde o krádeže identit a jejich navrácení, ale napadení systému s nabídkou výměny pomyslné svobody za peníze. Nakolik byste si takovou nabídku cenili?

Doba čtení: 5 minut

Českým uživatelům v dubnu dělal vrásky zástupce adwaru

České počítače dle statistik společnosti ESET v dubnu vzal útokem Softomate, tedy čistokrevný agresivní adware, který uživatele obtěžuje otevíráním většího množství oken s nechtěnou reklamou. Červ Conficker v České republice obsadil druhou příčku mezi nejčastěji detekovanými hrozbami v dubnu 2010. Jeho podíl oproti předešlému měsíci vzrostl o 1,62 procentního bodu na 6,44 procenta. Globálně však Conficker drží první příčku mezi nejčastěji detekovanými hrozbami dle statistik společnosti ESET,…

14. 5. 2010 7:16
Doba čtení: 1 minuta

Conficker se stal poprvé malwarovou jedničkou v České republice

Červ Conficker, který se v prvních měsících minulého roku těšil opravdu obrovské mediální pozornosti, teprve v prosinci začal ve větší míře aktivně ohrožovat i české uživatele. Vyplývá to alespoň ze statistik společnosti ESET, známého tvůrce antivirových nástrojů. Přestože Conficker je dlouhodobě jedním z nejčastěji detekovaných zástupců počítačových červů, v České republice obsadil první příčku až v prosinci. Jeho podíl na všech detekovaných infekcích v posledním měsíci roku 2009 u nás činil 4…

14. 1. 2010 11:31
Doba čtení: 1 minuta