Hlavní navigace

Google omezí rozšiřování prohlížeče Chrome odjinud než z Web Store

8. 11. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Úplně mu zabránit nemůže, protože vývojáři potřebují instalovat si vlastní rozšíření. Instalace ze zdrojů mimo Chrome Web Store bude tedy jen pracnější.

Google včera oznámil, že znemožní instalaci rozšíření do prohlížeče Chrome ze zdrojů mimo Chrome Web Store. Od ledna příštího roku to uplatní ve stabilní i v beta-verzi Chromu pro Windows.

Erik Kay na blogu píše, že smyslem opatření je ochránit uživatele před podloudnou instalací rozšíření záškodných. Ta bez vědomí uživatele mění například nastavení prohlížeče, úvodní stránku, vkládají reklamy…

Novinka se ovšem nezamlouvá uživatelům „plných“ verzí některých rozšíření užitečných pro uživatele, ale jdoucích poněkud proti zájmům Googlu. Ty nebývají ve Web Store, protože by neprošly pravidly. Může jít například o některá rozšíření pro YouTube.

WT100

Google však nemůže úplně zamezit nezávislou instalaci rozšíření — potřebují ji vývojáři. Bude tedy nadále možná, pokud na stránce rozšíření prohlížeče Chrome zatrhnete režim pro vývojáře. Soubor obsahující rozšíření budete musit ručně na ni přetáhnout (nebo ho z ní načíst).

Uživatelům Google Apps bude i nadále procházet instalace rozšíření v rámci nastavených firemních pravidel.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).