Hlavní navigace

Chromecast od Googlu s přepracovaným prostředím pro systém Android

Lukáš Polák

Pro čtenáře našeho webu je klíčová položka Objevit aplikace. Ta funguje jako přímé napojení na Obchod Play. Google Cast Apps obsahují i položku „Televize a filmy“.

Doba čtení: 1 minuta

Takzvaný Material Design, který sjednocuje po vizuální stránce řadu aplikací fungujícím na operačním systému Android, už začal používat také Chromecast – streamovací zařízení, jež po připojení do televizoru dodá zařízení video i audio obsah z internetu. Material Design už byl v minulých dnech a týdnech nasazen například do Obchodu Play, videoserveru YouTube nebo populární streamovací aplikace TuneIn Radio zaměřující se na desítky tisíc audio kanálů. Menu, které vyvoláte po stisknutí tří vodorovných čárek, obsahuje položky Zařízení, Objevit aplikace, Odesílání obrazovky, Kulisa, Informace a „Nápověda a zpětná vazba“.

NMI18_Urban

ČTĚTE TAKÉ: Google přepracoval YouTube pro Android, streaming na Chromecast zachoval

Pro čtenáře našeho webu je klíčová položka Objevit aplikace. Ta funguje jako přímé napojení na Obchod Play. Není tedy nutné vyhledávat obsah například pomocí hojně využívané aplikace „Cast Store“, která je však nadále funkční. Její výhodou oproti oficiálnímu obchodu, je fakt, že tu okamžitě formou čísla vidíte, kolik nových programů pro Chromecast se tu objevilo. Google Cast Apps obsahuje i položku „Televize a filmy“, v níž je možné najít kromě Google Movies například přístup k videoarchivu německé veřejnoprávní televize ZDF, německo-francouzského kanálu Arte nebo španělské rtve. Nechybí mimo jiné ani ruské TV.

Našli jste v článku chybu?