Hlavní navigace

Chromecast od Googlu s přepracovaným prostředím pro systém Android

22. 12. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pro čtenáře našeho webu je klíčová položka Objevit aplikace. Ta funguje jako přímé napojení na Obchod Play. Google Cast Apps obsahují i položku „Televize a filmy“.

Takzvaný Material Design, který sjednocuje po vizuální stránce řadu aplikací fungujícím na operačním systému Android, už začal používat také Chromecast – streamovací zařízení, jež po připojení do televizoru dodá zařízení video i audio obsah z internetu. Material Design už byl v minulých dnech a týdnech nasazen například do Obchodu Play, videoserveru YouTube nebo populární streamovací aplikace TuneIn Radio zaměřující se na desítky tisíc audio kanálů. Menu, které vyvoláte po stisknutí tří vodorovných čárek, obsahuje položky Zařízení, Objevit aplikace, Odesílání obrazovky, Kulisa, Informace a „Nápověda a zpětná vazba“.

MM AI t

ČTĚTE TAKÉ: Google přepracoval YouTube pro Android, streaming na Chromecast zachoval

Pro čtenáře našeho webu je klíčová položka Objevit aplikace. Ta funguje jako přímé napojení na Obchod Play. Není tedy nutné vyhledávat obsah například pomocí hojně využívané aplikace „Cast Store“, která je však nadále funkční. Její výhodou oproti oficiálnímu obchodu, je fakt, že tu okamžitě formou čísla vidíte, kolik nových programů pro Chromecast se tu objevilo. Google Cast Apps obsahuje i položku „Televize a filmy“, v níž je možné najít kromě Google Movies například přístup k videoarchivu německé veřejnoprávní televize ZDF, německo-francouzského kanálu Arte nebo španělské rtve. Nechybí mimo jiné ani ruské TV.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).