Hlavní navigace

Chromecast: přichází podpora zrcadlení displeje mobilu či tabletu s Androidem

10. 7. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nová verze obslužné aplikace pro populární HDMI dongle, která míří k uživatelům, má přinést alternativu k technologii Air Play Mirroring. Tu pro svá zařízení vyvinula společnost Apple.

Na konferenci Google I/O 2014 bylo oznámeno, že se Chromecast dočká podpory zrcadlení displeje mobilního zařízení se systémem Android na televizní obrazovce. Teď již nová funkce míří k uživatelům. V nejbližších dnech ji přinese aplikace Chromecast ve verzi 1.7 pro mobily a tablety Samsung, HTC, LG a další.

Novinka je přirovnávána k funkci Air Play Mirroring, kterou podporují zařízení iPhone, iPad a iPod Touch připojená k set-top-boxu Apple TV. Google k ní alternativu pro svůj Android hledá dlouhodobě. Od verze 4.2 systém podporuje technologii Miracast, ale ve výsledku je bez aplikací třetích stran funkční jen na některých mobilech.

KL24

Otázkou zatím zůstává, jak moc Chromecast bude při zrcadlení displeje trpět zpožďováním a zadrháváním obrazu. Ovlivní to možnost přehrávat videa na televizní obrazovce z libovolné aplikace, aniž by musela přímo podporovat Chromecast. Zpožďování obrazu má pak negativní vliv také na hraní her na televizní obrazovce.

Například Air Play Mirroring nabízí výrazně plynulejší přenos obrazu než již zmíněná technologie Miracast. Ještě lépe je na tom konkurenční technologie Intel Wi-Di, která je povinnou výbavou pro zatím poslední vlnu ultrabooků s procesory Intel Core čtvrté generace (Haswell), ale objevuje se i na některých dalších přenosných počítačích.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).