Hlavní navigace

Hynek Chudárek by propustil z ČT pětinu zaměstnanců, celkem 500 lidí

2. 9. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
2. 9. 2011

Radikální ozdravnou kůru plánuje pro Českou televizi Hynek Chudárek, bývalý výkonný ředitel hudební televize Óčko a jeden z 32 kandidátů na generálního ředitele. Ve svém kandidátském projektu slibuje, že pokud v čele Kavčích hor vystřídá Jiřího Janečka, do roku 2015 propustí až pětinu zaměstnanců. To odpovídá zhruba 500 lidem. Chudárek ale slibuje, že zároveň zachová veškerý dosavadní provoz a ušetřené peníze bude investovat výhradně do tvorby.

K TÉMATU: Chudárek chce společného šéfa pro ČT 1 a ČT 2, a také pro ČT 24 a ČT 4

Předpokládám, že ze stávajících cca 2 800 zaměstnanců ve stálém pracovním poměru v průběhu následujících třech let odejde celkem 20 procent z nich. To představuje úsporu cca 500 zaměstnanců. Tento krok s sebou přinese nejen úsporu personálních nákladů, ale řetězec úspor dalších režijních nákladů (kanceláře, auta, mobily, technika, režijní materiál, náklady na sociální programy, atd.). Uspořené finanční prostředky budou výhradně použity ve prospěch tvorby a výroby nových pořadů. Především původní tvorby, pořadů pro mladé diváky, děti, dokumenty a vzdělávání, píše Chudárek.

KL22 hlasovani

ČTĚTE TAKÉ: Hynek Chudárek končí v Óčku, kvůli kandidatuře na ředitele ČT

Bývalý finalista předloňského výběrového řízení na generálního ředitele ČT Chudárek tento týden oznámil, že k poslednímu srpnu odchází z hudební televize Óčko, aby se mohl plně soustředit na svoji kandidaturu na šéfa ČT. V Óčku Chudárek působil od jeho vzniku v roce 2002 jako jeden z původních spolumajitelů a zůstal v něm i poté, co televizi koupila mediální skupina Mafra. Jeho pravomoci výkonného ředitele od 1. září převzal generální ředitel Óčka Jiří Balvín.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.