Hlavní navigace

Chystá se Google ukončit Google Alerts?

24. 3. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Končící Google Reader vyvolal spekulování na téma blížícího se konce Google Alerts. Služby typicky užitečné, ale postrádající monetizaci a mající malé množství uživatelů

Google Alerts – www.google.com/alerts – možná ani neznáte. Přesto je to užitečná služba, která řadě lidí spolehlivě slouží řadu let k tomu, aby dostali e-mailem upozornění na nový výskyt jimi žádané fráze na Internetu. Google Alerts fungují hlavně nad vyhledáváním – pokud vyhledávací robot narazí na vámi žádanou frázi, dostanete upozornění (e-mailem). Alerts používají firmy i jednotlivci pro monitorování zmínek o nich, o jejich službách a produktech, o konkurenci.

Podle Mashable ale poslední měsíc trpí Alerts nespolehlivostí a podobný poznatek minulý měsíc měl i Danny Sullivan ze Search Engine Land. Zmíněné Mashable to navíc dokumentuje například tím, že od 5. března se upozornění od Alerts nedostavují, ačkoliv předtím chodily prakticky každý den.

NMKT21_tip EARLY

Je logické, že se Mashable zamýšlí nad tím, že se Google Alerts možná blíží ke svému konci (a v jiném článku navrhují možné alternativy  – tedy lépe řečeno prozatím jednu, en.mention.net, viz též Mention raises $800,000 to build a ‘Google Alerts’-esque service for the social Web). 

A jakkoliv se z Mashable pokoušelo u Google zjistit, jak to s Alerts bude, prozatím nemají žádnou odpověď.

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.