Hlavní navigace

Google Reader

Život po smrti Google Readeru? Newsify, Feedly, Pocket a Buffer

Potřeba najít RSS čtečku, která nahradí zaniklou službu Google Reader, má mnoho řešení. Základem asi sice vždy bude Feedly, ale budete potřebovat ještě něco dalšího.

Doba čtení: 5 minut

Google Reader už je opravdu vypnutý, na stažení dat máte jen dva týdny

Google skutečně vypnul Google Reader, doslova před několika minutami. Nezapomeňte si ze služby stáhnout svá data.

2. 7. 2013 10:02
Doba čtení: do minuty

Jak vypadá nový Digg Reader ve webové podobě

Mohl by se líbit, třeba proto, že je jednoduchý a snadno použitelný. Pochopitelně budou chybět některé věci, ale na první verzi je to slušné.

Doba čtení: 2 minuty

Digg spustil RSS čtečku, další možnou náhradu za končící Google Reader

Konec Google Readeru přinesl i slib od Digg.com ohledně spuštění náhrady, RSS čtečky s potřebným zázemím.

Doba čtení: 1 minuta

Konec Google Readeru se blíží, nezapomeňte včas migrovat

Doslova za několik dní se rozloučíme s Google Readerem a řada lidí bude řešit problém. Pro některé neřešitelný, pro ty šťastnější řešitelný. Jaké máme alternativy?

Doba čtení: 2 minuty

Chystá se Google ukončit Google Alerts?

Končící Google Reader vyvolal spekulování na téma blížícího se konce Google Alerts. Služby typicky užitečné, ale postrádající monetizaci a mající malé množství uživatelů

Doba čtení: 1 minuta

Tip: Jak získat adresy vašich RSS zdrojů z Google Readeru

Google Reader za pár měsíců končí a uživazelé si budou muset najít náhradu. Budou přitom potřebovat jednu zásadní věc: přenést z Google Readeru adresy svých RSS zdrojů.

Doba čtení: 2 minuty

Google Reader končí k prvnímu červenci a není to jediná zavíraná služba

Končí další ze služeb Google, která sice nebude chybět velkému množství lidí, ale těm, co ji budou postrádat, bude chybět citelně.

Doba čtení: 2 minuty

Google spustil nový Google Reader, uživatelům se to moc nelíbí

Změna vzhledu v souladu se současnými trendy vzhledu služeb od Google, konec sdílení specifického pro Reader (což vyvolává nelibé reakce těch, kteří tuto funkčnost používali), integrace sdílení na Google+. Nová verze je pomalejší a pokud chcete z Readeru sdílet na další služby (Twitter například), musíte si to aktivovat v Nastavení. 

Doba čtení: 1 minuta

Google vrátí odkaz na čtečku do navigační lišty Gmailu

Minulý týden vyměnil Google v navigační liště své freemailové služby odkaz na službu Google Reader za odkaz na Google Picasa. Podle některých reakcí tento krok jen potvrzuje, že RSS je na ústupu a jeho roli ve stále větší míře přebírají sociální sítě. Poté, co se ze strany uživatelů sesypala na Google vlna kritiky, přišel už v pátek s prohlášením, že odstranění odkazu, respektive jeho přesunutí do roletky „Další“, nebylo záměrem. Došlo k němu v okamžiku, kdy se měl v navigační liště objevit…

Doba čtení: 1 minuta

Google Reader už nebude monitorovat weby bez RSS kanálu

Google Reader již nebude umožňovat odběr článků z webových stránek bez RSS kanálu. Předmětná funkce byla přitom spuštěna teprve letos. Má prý ale minimum uživatelů a tak od 30. září 2010 přestane fungovat. Již odebrané články bude Google Reader svým uživatelům nadále uchovávat, ale už nepřijme žádné nové. Pokud prý uživatelé potřebují nadále sledovat web, který nedisponuje RSS kanálem, Google jim doporučuje službu Page2RSS.com.

24. 9. 2010 15:13
Doba čtení: 1 minuta

Do Google Apps přibudou nové služby, včetně Google Readeru

Google hodlá v dohledné době do balíčku Google Apps zařadit i další své služby, které zatím řadovým uživatelům nabízí samostatně. Google Apps v současnosti obsahuje Gmail a Google Talk, Google Docs, Google Calendar nebo Google Sites. Zájemci mohou těchto služeb díky Google Apps využívat na vlastní doméně. Ještě letos se k nim má přidat webová RSS čtečka Google Reader nebo služba Picasa Web Albums pro publikování fotek. Součástí balíčku Google Apps nově bude i Blogger.com. Ten již sice umožňuje…

11. 5. 2010 9:49
Doba čtení: 1 minuta

Český Firefox dá před Bloglines.com přednost Google Readeru

Tvůrci české lokalizace webového prohlížeče Mozilla Firefox se rozhodli, že na základě dlouhodobých preferencí tuzemské uživatelské veřejnosti provedou změnu v nastavení výchozí služby pro odebírání RSS kanálů. Mozilla Firefox nemá plnohodnotnou RSS čtečku. Vedle tzv. živých záložek ovšem umožňuje předat RSS kanál ke sledování do externí RSS čtečky. Kromě klasické desktopové aplikace to může být i webová služba. Mozilla Firefox v české verzi doposud nabízí přihlášení k odběru RSS kanálů přes…

20. 4. 2010 16:20
Doba čtení: 1 minuta

Google Reader umí sledovat i weby bez RSS kanálu

Populární webová RSS čtečka Google Reader nově uživatelům umožňuje sledovat aktualizace i na webových stránkách, které nenabízejí vlastní RSS kanál. Pokud se tedy nyní uživatelé pokusí přidat namísto adresy konkrétního kanálu adresu webu bez RSS kanálu, Google Reader dovede z obsahu odkazovaného webu sestavovat alespoň přehled aktualizací. Nová funkce je zatím k dispozici jen uživatelům používajícím rozhraní čtečky Google Reader v anglickém jazyce. Sledovat aktualizace lze také jen na webových…

Doba čtení: 1 minuta

Vylepšený Google Reader bez grafických zbytečností

Google nasadil do provozu několik novinek týkajících se služby Google Reader, tedy oblíbené webové RSS čtečky. Rozhodl se pro grafické zeštíhlení a odstranil zbytečné čistě designové prvky jako jsou kulaté rohy nebo stíny objektů. Zároveň také snížil počet barev v uživatelském rozhraní, což je dobře vidět hlavně na vzhledu inovovaného postranního panelu.

Doba čtení: 1 minuta

Google Reader automaticky přeloží sledované stránky

Webová RSS čtečka Google Reader umí nově automaticky překládat sledované zdroje. V menu Nastavit zobrazení stačí zvolit Přeložit do mého jazyka a obsah odebíraného RSS kanálu je přeložen službou Google Translate. Ta podporuje v současnosti podporuje 35 jazyků. Viz nedávná zprávička Google Překladač podporuje už i slovenštinu, ale překlad do češtiny je často hodně orientační, místy až poněkud legrační.

11. 11. 2008 9:18
Doba čtení: do minuty

Google dva roky v České republice (aktualizováno)

Už jsou to dva roky, co Google oficiálně vstoupil na český trh. Ve výstupu pro média si pochvaluje růst svého podílu mezi tuzemskými vyhledávači. Když v roce 2006 společnost Google otevírala pražskou pobočku, měl Google v Česku podle statistik podíl na vyhledávání kolem devíti procent. Po dvou letech vyhledává s Googlem třetina českého trhu, tedy více než trojnásobný nárůst tvrdí Google v tiskové zprávě. Dovolíme si však takové tempo růstu trochu zpochybnit. Google se sice odvolává na data z…

Doba čtení: 1 minuta

Google Reader a nový Gmail v češtině

Další službou, kterou Google lokalizoval do češtiny, je Google Reader. Jedná se o poměrně populární online RSS čtečku. Vedle samotného rozhraní byla přeložena také nápověda. (Jankův blog) K českým uživatelům nehovícím angličtině míří také nový Gmail s funkcemi, které se doposud v lokalizované verzi nevyskytovaly. Jde například o podporu ICQ a AIM, vylepšený adresář, barevné štítky, skupinový chat nebo nové klávesové zkratky. (Gmail Blog)

Doba čtení: do minuty

Google Reader doporučuje uživatelům RSS kanály

Google doplnil do své online RSS čtečky Google Reader dvě nové funkce. Tou první a méně zajímavou je podpora přetahování jednotlivých kanálů na seznamu odebíraných zdrojů pomocí myši. Třídění kanálů se tak v Google Readeru o něco přiblížilo desktopovým RSS čtečkám. Druhou novinkou je doporučení dalších RSS kanálů, které by vás mohly zajímat a to na základě seznamu aktuálně odebíraných zdrojů. Podle mého pokusu to funguje poměrně přesně. Jaké jsou vaše zkušenosti? (Jankův blog na Lupě)

Doba čtení: do minuty

Webovinky: všude samá komunita

Pokračujeme ve volném seriálu o novinkách na světovém webu: Yahoo má novou sociální síť. Google se chystá výrazně otevřít a vrátit Orkut do hry, jeho další komunitní iniciativy typu Google Shared Stuff je však těžké pochopit. Facebook zatím raketově roste, ačkoliv ukazuje své limity. AdSense nabízí dva zajímavé nové reklamní formáty a YouTube se zlobí kvůli porušování autorských práv, Joost se zas dočkal webové kopie.

Doba čtení: 14 minut

Srpnové inovace na webu

Facebook pokračuje v raketovém nástupu. Přenositelnost sociálních sítí může dát Internetu nový rozměr. Google dal nový kabátek Orkutu, chystá se shromažďovat vaše lékařské záznamy a obohatil svůj softwarový balíček o kancelářský balík. Bloglines je zpátky ve hře. Vyzyvatel YouTube našel jméno, zatímco online video se stále přibližuje klasické televizi. Další cesta modulů na desktop. Vsaďte se na BluBet o cokoliv! A najděte si sexuálního delikventa ve svém okolí. Nová česká služba pro sportovní týmy. Co nového se v srpnu na webu objevilo?

Doba čtení: 11 minut

Webware 100: výkladní skříň současného Internetu?

Byly vyhlášeny výsledky ankety Webware 100 hledající mezi uživateli ty nejlepší projekty z kategorie Web 2.0. Jaké služby v anketě uspěly? Jak si vedli velcí hráči Google, Yahoo a Microsoft? Došlo na překvapení?

Doba čtení: 15 minut

Webová RSS čtečka Google Reader s problémy

Někteří uživatelé online RSS čteřky Google Reader dnes hlásí problémy trvající po celý den. Google Reader se sice jeví na první pohled funkční, ale nestahuje nová data jak by správně měl. I když je Google Reader dosti oblíbenou službou, stále patří k těm ve stádiu vývoje v rámci Google Labs. (TechCrunch)

Doba čtení: do minuty

Google Gears? Webové aplikace nyní také offline

Google Gears je nová technologie Googlu, která pomocí plug-inu pro prohlížeče Internet Explorer a Mozilla Firefox umožní používat vybrané webové aplikace i bez připojení k Internetu. Adobe ji plánuje implementovat do své nedávno představené platformy Apollo. Ze služeb Googlu lze offline zatím používat jen RSS čtečku Google Reader. Podrobněji se Google Gears věnuje na svém blogu David Antoš: Google Gears – online aplikace offline.

31. 5. 2007 20:01
Doba čtení: do minuty

Google kupuje projekt FeedBurner za 100 milionů dolarů

Podle dostupných informací připravuje Google převzetí projektu FeedBurner, které by mělo být dokončeno v průběhu června a Google bude muset do své peněženky sáhnout pro 100 milionů dolarů. FeedBurner často využívají i uživatelé systému Blogger.com, který Google provozuje. FeedBurner mimo jiné autorům blogů a webzinu nabízí zviditelnění, širší podporu podcastingu a snížení zátěže jejich serveru.

25. 5. 2007 12:40
Doba čtení: do minuty

Google Reader: nové rozhraní a funkce

Vývojáři on-line RSS čtečky Google Reader spustili nové rozhraní a přidali další funkce jako je například nekonečné posouvání, počítání nepřečtených položek, označování všech jako přečtených a mnoho dalších. Navigace založená na složkách usnadňuje správu odebíraných zdrojů a rozbalené zobrazení umožňuje rychlé zhlédnutí několika položek najednou. Pomocí klepnutí na ikonu pro sdílení lze publikovat vybranou položku na veřejně sdílenou stránku uživatele. (Official Google Reader Blog)

29. 9. 2006 17:41
Doba čtení: do minuty

Personalizace vrací úder

Seznam spustil novou verzi své titulní stránky, která je do jisté míry personalizovatelná. Plně personalizovatelné domovské stránky vyvíjejí i Yahoo, Google a Microsoft. Jaké jsou jejich možnosti? Je personalizace skutečně tím, co uživatelé potřebují? Podaří se ji díky RSS a AJAX konečně prosadit?

Doba čtení: 10 minut

Google Reader umožňuje sdílet zdroje

Webová on-line RSS čtečka Google Reader se dočkala implementace nové funkce a tou je sdílení oblíbených zdrojů mezi více uživateli. (Google Blog)

27. 3. 2006 12:38
Doba čtení: do minuty

Tipy na RSS agregátory

Richi ve svém blogu u nás na Lupě doporučuje on-line agregátory RSS. Reaguje tak na dnešní článek Vojtěcha Bednáře RSS v moderním světě. („Richi“) Ze své vlastní dobré zkušenosti mohu ještě doporučit Přehled.net nebo Google Reader. Pokud byste ale hledali raději desktopovou čtečku, nahlédněte do mého staršího článku Přehled RSS čteček.

Doba čtení: do minuty

Světové vyhledávače v roce 2005 aneb Co nám Google nadělil?

Hlavním motorem a inovátorem byl v roce 2005 na světovém Internetu bezesporu Google. Jeho nových služeb je nespočet, a tak si v nich v tomto článku uděláme pořádek. A nezapomeneme ani na konkurenci v podobě Microsoftu, Yahoo a AOL, kteří se snažili Googlu sekundovat se vztyčenou hlavou.

Doba čtení: 8 minut