Hlavní navigace

Google Reader umí sledovat i weby bez RSS kanálu

27. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Populární webová RSS čtečka Google Reader nově uživatelům umožňuje sledovat aktualizace i na webových stránkách, které nenabízejí vlastní RSS kanál. Pokud se tedy nyní uživatelé pokusí přidat namísto adresy konkrétního kanálu adresu webu bez RSS kanálu, Google Reader dovede z obsahu odkazovaného webu sestavovat alespoň přehled aktualizací. Nová funkce je zatím k dispozici jen uživatelům používajícím rozhraní čtečky Google Reader v anglickém jazyce. Sledovat aktualizace lze také jen na webových…

Populární webová RSS čtečka Google Reader nově uživatelům umožňuje sledovat aktualizace i na webových stránkách, které nenabízejí vlastní RSS kanál. Pokud se tedy nyní uživatelé pokusí přidat namísto adresy konkrétního kanálu adresu webu bez RSS kanálu, Google Reader dovede z obsahu odkazovaného webu sestavovat alespoň přehled aktualizací. Nová funkce je zatím k dispozici jen uživatelům používajícím rozhraní čtečky Google Reader v anglickém jazyce. Sledovat aktualizace lze také jen na webových stránkách v angličtině.

Google upozorňuje, že tato funkce není tak spolehlivá jako tradiční RSS kanál. Zachycení změny může nějaký čas trvat a někdy nemusí být změna vůbec zaznamenána. V pozadí je klasický Googlebot, tedy indexovací robot vyhledávače Google, který musí mít na stránky přístup a zároveň nesmí mít zakázané jejich obsah archivovat. Jinak nebude popisovaná funkce fungovat vůbec. Připomínáme, že pro sledování webů bez RSS kanálu můžete využít také službu Woko.cz. (GUG)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).