Hlavní navigace

Český Firefox dá před Bloglines.com přednost Google Readeru

20. 4. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Tvůrci české lokalizace webového prohlížeče Mozilla Firefox se rozhodli, že na základě dlouhodobých preferencí tuzemské uživatelské veřejnosti provedou změnu v nastavení výchozí služby pro odebírání RSS kanálů. Mozilla Firefox nemá plnohodnotnou RSS čtečku. Vedle tzv. živých záložek ovšem umožňuje předat RSS kanál ke sledování do externí RSS čtečky. Kromě klasické desktopové aplikace to může být i webová služba. Mozilla Firefox v české verzi doposud nabízí přihlášení k odběru RSS kanálů přes…

Tvůrci české lokalizace webového prohlížeče Mozilla Firefox se rozhodli, že na základě dlouhodobých preferencí tuzemské uživatelské veřejnosti provedou změnu v nastavení výchozí služby pro odebírání RSS kanálů. Mozilla Firefox nemá plnohodnotnou RSS čtečku. Vedle tzv. živých záložek ovšem umožňuje předat RSS kanál ke sledování do externí RSS čtečky. Kromě klasické desktopové aplikace to může být i webová služba. Mozilla Firefox v české verzi doposud nabízí přihlášení k odběru RSS kanálů přes služby Bloglines.com a Články.cz.

Jenže Články.cz již nejsou v provozu a služba Bloglines.com si masovou popularitu české uživatelské veřejnosti dosud nezískala. Tento tandem služeb tak v chystané aktualizaci 3.6.4 nahradí nové duo: Články.jyxo.cz a Google Reader. Uživatelé si ale toto nastavení samozřejmě budou moci změnit. Návod k patřičné úpravě na obrazovce about:config nabízí článek ze serveru Mozilla.cz.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).