Hlavní navigace

Chystá se první český fotbalový přenos výhradně pro Internet

15. 11. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Webová televize iDnes.tv z mediální skupiny Mafra přinese přímý přenos fotbalového utkání mezi SK Slavia Praha a SK Sigma Olomouc. Fotbal z naší nejvyšší soutěže sice už nějaký čas přináší Česká televize na svém portálu Fotbal živě, ale vždy paralelně spolu s televizním přenosem. Přenos vysílaný na iDnes.tv bude první, který je připravován výhradně pro Internet. iDnes.tv má vysílací práva od agentury STES a na stadionu bude připraveno sedm kamer. Kvalita obrazu se prý automaticky přizpůsobí…

Webová televize iDnes.tv z mediální skupiny Mafra přinese přímý přenos fotbalového utkání mezi SK Slavia Praha a SK Sigma Olomouc. Fotbal z naší nejvyšší soutěže sice už nějaký čas přináší Česká televize na svém portálu Fotbal živě, ale vždy paralelně spolu s televizním přenosem.

Přenos vysílaný na iDnes.tv bude první, který je připravován výhradně pro Internet. iDnes.tv má vysílací práva od agentury STES a na stadionu bude připraveno sedm kamer. Kvalita obrazu se prý automaticky přizpůsobí rychlosti připojení. Zápas má výkop příští pátek v 17:00.

Živý fotbal na Internet pronikal zatím po krůčcích. Fanoušci si už zvykli na textové reportáže, které vedle iDnes nabízí třeba specializovaný server Onlajny.cz. Živé reportáže se objevovaly taky například v internetovém rádiu Bohemians 1905 apod. (Fotbal.idnes.cz)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.