Hlavní navigace

Chytré hodinky Pebble budou mít i chytré řemínky s dalšími senzory

4. 3. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dobrá zpráva pro kutily: k chytrým hodinkám Pebble budou moci vývojáři vyrábět řemínky s dodatečnými senzory, bateriemi a dalším příslušenstvím.

Nový model chytrých hodinek Pebble láme rekordy na Kickstarteru – po týdnu vybraly přes 15 milionů dolarů, a to jim z kampaně ještě 23 dnů zbývá. Včera přitom oznámily další verzi svého zařízení – Pebble Time Steel s kovovým tělem.

Podstatnější je ale druhá novinka, která má potenciál změnit přístup i dalších výrobců chytrých hodinek. Pebble přichází s konceptem rozšiřitelných řemínků, které mohou hodinkám přidávat nové funkce – mohou v nich být například umístěny další senzory, přídavné baterie nebo jiná elektronika.

Systém Smartstraps je přitom otevřenou hardwarovou platformou – nové řemínky i doplňky tak může jednoduše vyrábět kdokoli. Pebble má na svém webu podrobné specifikace a návody k výrobě, včetně modelů pro 3D tiskárny


Autor: Pebble

Řemínky jsou navíc vyměnitelné, takže bude stačit nasadit nový, vybavený jinými senzory, a funkce zařízení se výrazně promění. Pokud se najde dostatečný počet vývojářů, kteří budou mít zájem řemínky vyrábět, mohly by Smartstraps znásobit užitečnost hodinek.

MM socky3

Pebble vývojářům nabídne API – bude ale k dispozici až několik měsíců po zahájení prodeje nových hodinek. API má umožnit čtení i zapisování dat přes port řemínku a bude obsahovat protokoly na kontrolu, zda je řemínek připojený, nebo na automatické spuštění aplikací, uvádí firma na své webu

Oznámení Pebble přichází těsně před 9. březnem, kdy by měl podrobnosti o uvedení svých chytrých hodinek na trh prozradit i Apple. Podle informací serveru 9to5mac šéf firmy Tim Cook potvrdil, že už v dubnu by měly být v prodeji i mimo USA, konkrétně v Německu.

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn