Hlavní navigace

Milion dolarů za hodinu? Hodinky Pebble zase řádí na Kickstarteru

24. 2. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Hranici tří milionů dolarů během čtyřiadvaceti hodin atakuje projekt nové verze chytrých hodinek Pebble. S blížícím se startem prodeje Apple Watch se tak trh pořádně žhaví.

Ještě minulý týden jsme se obdivovali tomu, jak fanoušek trabantů Dan Přibáňjeho oceánská expedice překonávají tuzemské crowdfundingové rekordy, když půl milionu korun získala během prvního dne a po necelých dvou týdnech už fanoušci přispěli více než dvěma miliony. 

Teď ukázala svou sílu globální komunita na Kickstarteru. Chytré hodinky Pebble nemají klasický displej, ale využívají elektronický papír jako čtečky knih v elektronickém formátu. Jsou kompatibilní se všemi aplikacemi, které v ekosystému Pebble vznikly, a na trhu by se časoměřiče ve třech barvách měly objevit během května.  

Autoři Pebble chtěli od své fanouškovské základny stejnou částku jako Přibáň. Půl milionu. Ale v dolarech. Během prvního dne už ale nová verze hodinek posbírala na stránkách Kickstarteru necelé tři miliony. A to i přesto, že nejnižší možný příspěvek je nastaven na 159 dolarů. 

ebf - partner 1

Pebble v tomto případě už neshání peníze na výrobu, ale použila Kickstarter spíš jako marketingový kanál. Samotné hodinky mají stát kolem dvou set dolarů. Fanoušek tak získá za svůj dobrý skutek hodinky se čtyřicetidolarovou slevou a suma na účtu výrobců Pebble Time tak celkem rychle stoupá. Jen během psaní tohoto článku poskočila o dva tisíce dolarů.  

Jde už přitom o druhou crowdfundingovou kampaň, kterou mají hodinky Pebble za sebou. Ta první proběhlo podobně úspěšně už před třemi lety, kdy vybrali přes deset milionů dolarů. Mezi nejúspěšnější projekty na Kickstarteru patří ale také třeba třináctimilionová pikniková lednička nebo skoro devítimilionová karetní hra Exploding Kitten

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).