Hlavní navigace

Chytré telefony čekají podle analytiků dobré časy

30. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Známá analytická společnost Gartner odhaduje, že v letošním roce stoupne prodej chytrých telefonů o 29 procent na 180 milionů kusů. Smartphony se nyní na celkovém prodeji mobilních telefonů podílejí 14 procenty. Analytici ze společnosti Gartner však soudí, že se jejich podíl do roku 2012 přiblíží ke čtyřicetiprocentní hranici. Určitě nemalou měrou se na oživení segmentu smartphonů podílejí noví hráči na trhu jako je iPhone od Applu nebo mobily s platformou Android zaštítěnou Googlem. Někteří…

Známá analytická společnost Gartner odhaduje, že v letošním roce stoupne prodej chytrých telefonů o 29 procent na 180 milionů kusů. Smartphony se nyní na celkovém prodeji mobilních telefonů podílejí 14 procenty. Analytici ze společnosti Gartner však soudí, že se jejich podíl do roku 2012 přiblíží ke čtyřicetiprocentní hranici. Určitě nemalou měrou se na oživení segmentu smartphonů podílejí noví hráči na trhu jako je iPhone od Applu nebo mobily s platformou Android zaštítěnou Googlem. Někteří analytici také očekávají, že do oblasti chytrých mobilů razantněji promluví zatím spíše okrajové linuxové platformy jako je Maemo nebo LiMo.

Gartner soudí, že všichni přední dodavatelé osobních počítačů ještě do konce tohoto roku představí své plány pro vstup na trh s chytrými telefony, kde si budou chtít vykompenzovat pokles zisků a tržeb v oblasti osobních počítačů, které přišly spolu s ekonomickou recesí. A nemusí zůstat jen u dodavatelů resp. výrobců počítačů. Na síle nabírají spekulace, že vlastní chytré mobily představí i Microsoft. Ten se zatím soustředí na vývoj systému Windows Mobile, ovšem v konkurenci Applu by se dalo očekávat, že skutečně přijde i s vlastním zařízením. (Finanční noviny)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).