Hlavní navigace

Čína a Goodbaby. Jan Řežáb našel po Socialbakers novou výzvu

26. 7. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V Socialbakers už se výkonné funkce zbavil, a tak přišel čas na něco nového. To přišlo z druhého konce světa.

Kariéra Jana Řežába je už od počátku dobrodružná. A je zajímavé ji sledovat. Ani ne třicetiletý manažer se teď pouští do dalšího projektu. Stává se výkonným ředitelem pro digitální technologie v čínské firmě Goodbaby. Ta se zaměřuje na výrobu kočárků, sedaček a dalších dětských potřeb. Řežáb o novince vypustil zprávu na svém LinkedIn profilu

Ve vedení firmy s třinácti tisíci zaměstnanci usedne nový ředitel vedle Martina Poše - globálního šéfa celého koncernu. Poš mimo jiné zakládal tuzemskou firmu Cybex, kterou před dvěma lety Goodbaby koupilo za necelých 71 milionů eur. Oba manažeři se seznámili na jednom ze setkání organizovaném časopisem Forbes. 

BRAND23 Workshop

Jedním z důvodů vstupu do nového byznysu, který Řežáb ve svém blogu uvádí, je i možnost vybudovat velké vývojové centrum v Praze. Zároveň si pochvaluje možnost vyzkoušet si práci ve firmě, která funguje mezi Evropou a Asií. 

Řežáb loni v září odstoupil z pozice šéfa Socialbakers. Z firmy, za jejímž růstem stál od jejích začátků. Přesunul se do představenstva a po šesti letech Řežáb začal sdílet své pravomoce s novým ředitelem. Denní chod tak má od loňska na starosti manažer z francouzské firmy Criteo – Robert Lang

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).