Hlavní navigace

Jan Řežáb končí na pozici šéfa Socialbakers. Střídá ho Robert Lang

2. 9. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Po šesti letech Řežáb začne sdílet své pravomoce s novým ředitelem. Denní chod bude mít nově na starosti manažer z francouzské firmy Criteo.

Dosavadní šéf firmy, podle serveru Business Insider přezdívaný český Mark Zuckerberg, se stahuje z výkonné pozice. Podle serveru z něj teď bude jen výkonný předseda (executive chairman).

Osmadvacetiletého Řežába po šesti letech ve funkci střídá Robert Lang. Oba manažeři si rozdělí pravomoci. Řežáb bude pokračovat ve své parádní disciplíně – tedy vzdělávání trhu a vztahy s významnými klienty. 

Třiačtyřicetiletý Lang se promění v šéfa, který bude řídit firmu na denní bázi. Zkušenosti má. Přichází z francouzské firmy Criteo, kde řešil rychle rostoucí trhy. 

Socialbakers získali loni investici šestadvacet milionů dolarů a nadechli se k velké expanzi. Pořídili si tým Josefa Šlerky a vybudovali novou centrálu v pražském Karlíně. 

Zároveň se rozšířili i mimo klasické sociální sítě. Po "ruském Facebooku“ VKontakte letos oznámili spolupráci na analytickém nástroji pro „čínský Twitter“ Sina Weibo.

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.