Hlavní navigace

Čína se považuje za oběť útoku hackerů

20. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Google měl na čínský trh uvést dva mobilní telefony vybavené systémem Android z produkce společností Motorola a Samsung. Včera však světové agentury informoval o odkladu. Představení se mělo konat dnes. Google podle agentury AFP neupřesnil, kdy tyto mobily hodlá v Číně prezentovat, eventuálně jestli vůbec. Samozřejmě se neoficiálně tato událost dává do souvislosti s rozhodnutím Googlu přestat se podílet na cenzuře Internetu pro čínské uživatele, které už týden plní stránky nejen odborného tisku…

Google měl na čínský trh uvést dva mobilní telefony vybavené systémem Android z produkce společností Motorola a Samsung. Včera však světové agentury informoval o odkladu. Představení se mělo konat dnes. Google podle agentury AFP neupřesnil, kdy tyto mobily hodlá v Číně prezentovat, eventuálně jestli vůbec. Samozřejmě se neoficiálně tato událost dává do souvislosti s rozhodnutím Googlu přestat se podílet na cenzuře Internetu pro čínské uživatele, které už týden plní stránky nejen odborného tisku. Google se však k důvodu odkladu uvedení nových mobilů oficiálně nevyjádřil. Stále je však ve hře varianta, že čínské úřady donutí nově necenzurující Google opustit tamní trh.

Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Ma Zhaoxu znovu zopakoval dřívější obecné stanovisko, že zahraniční firmy musí dodržovat čínskou legislativu a zvyklosti v této zemi s tím, že Google není žádnou výjimkou. Mluvčí také řekl, že ve skutečnosti obětí útoku hackerů na zhruba tři desítky IT firem převážně z USA, je také Čína. Tyto útoky jsou pro Google oficiálním důvodem, proč už se v Číně nehodlá podílet na cenzuře. Jejich předmětem byly třeba e-mailové schránky čínských disidentů. K tématu: Google a Čína. (Yahoo News)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).