Hlavní navigace

Čína se v počtu připojení stala internetovou supervelmocí

25. 7. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Čínské centrum pro informace o internetové síti (CNNIC) informovalo, že Čína překonala v počtu internetových uživatelů Spojené státy, a stala se tak v počtu připojení současnou světovou jedničkou. Aktuálně má v Číně stabilní připojení 253 milionů lidí, kdežto v USA je to podle odhadů výzkumné společnosti Nielsen Online zhruba 223 milionů lidí. Je to vůbec poprvé, kdy počet čínských uživatelů drasticky překonal Spojené státy, uvádí CNNIC. Z čistě ekonomického hlediska však čínský internetový trh…

Čínské centrum pro informace o internetové síti (CNNIC) informovalo, že Čína překonala v počtu internetových uživatelů Spojené státy, a stala se tak v počtu připojení současnou světovou jedničkou. Aktuálně má v Číně stabilní připojení 253 milionů lidí, kdežto v USA je to podle odhadů výzkumné společnosti Nielsen Online zhruba 223 milionů lidí. Je to vůbec poprvé, kdy počet čínských uživatelů drasticky překonal Spojené státy, uvádí CNNIC. Z čistě ekonomického hlediska však čínský internetový trh za Spojenými státy a Jižní Koreou stále ještě silně zaostává. Tržby čínských internetových firem loni stouply přibližně o polovinu (v přepočtu zhruba na 90 miliard korun). Předpokládá se také, že počet uživatelů Internetu v Číně v příštích letech poroste zhruba o 18 procent každý rok. (Yahoo News)

Autor článku

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.