Hlavní navigace

Čína se v počtu připojení stala internetovou supervelmocí

Karel Wolf

Čínské centrum pro informace o internetové síti (CNNIC) informovalo, že Čína překonala v počtu internetových uživatelů Spojené státy, a stala se tak v počtu připojení současnou světovou jedničkou. Aktuálně má v Číně stabilní připojení 253 milionů lidí, kdežto v USA je to podle odhadů výzkumné společnosti Nielsen Online zhruba 223 milionů lidí. Je to vůbec poprvé, kdy počet čínských uživatelů drasticky překonal Spojené státy, uvádí CNNIC. Z čistě ekonomického hlediska však čínský internetový trh…

Čínské centrum pro informace o internetové síti (CNNIC) informovalo, že Čína překonala v počtu internetových uživatelů Spojené státy, a stala se tak v počtu připojení současnou světovou jedničkou. Aktuálně má v Číně stabilní připojení 253 milionů lidí, kdežto v USA je to podle odhadů výzkumné společnosti Nielsen Online zhruba 223 milionů lidí. Je to vůbec poprvé, kdy počet čínských uživatelů drasticky překonal Spojené státy, uvádí CNNIC. Z čistě ekonomického hlediska však čínský internetový trh za Spojenými státy a Jižní Koreou stále ještě silně zaostává. Tržby čínských internetových firem loni stouply přibližně o polovinu (v přepočtu zhruba na 90 miliard korun). Předpokládá se také, že počet uživatelů Internetu v Číně v příštích letech poroste zhruba o 18 procent každý rok. (Yahoo News)

Našli jste v článku chybu?
25. 7. 2008 20:59
Franta Vrana (neregistrovaný)
To uz zpravy komentuji i male holcicky? To je zajimave, protoze zrejme neznaji kontext. Mnozstvi obyvatel preci nemusi byt rozhodujici, dulezita je napriklad jejich koncentrace a misto vyskytu. I u nas jsou dodnes mista, odkud si nezavolate z mobilu... 56% narust pripojeni za jedno obdobi je zajimava informace, obzvlast v podobnem regionu jako je Cina.