Hlavní navigace

Cinemax na dobrovolných poplatcích za stažení hry zatím příliš nevydělal

3. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nedávno jsme vás informovali o pokusu české společnosti Cinemax nabídnout na Internetu hru ke stažení za poplatek v dobrovolné výši. Cinemax na svém blogu zveřejnil průběžné statistiky úspěchu této akce (za prvních pět dnů). Za adventuru Daemonica zaplatilo 38 procent stahujících částku od deseti haléřů do deseti korun. Dalších 23 procent stahujících zaplatilo 11 až 40 korun, 26 procent pak bylo ochotno za hru utratit od 41 do 70 korun. Pouze 10 procent stahujících bylo ochotno za hru vydat 71…

Nedávno jsme vás informovali o pokusu české společnosti Cinemax nabídnout na Internetu hru ke stažení za poplatek v dobrovolné výši. Cinemax na svém blogu zveřejnil průběžné statistiky úspěchu této akce (za prvních pět dnů). Za adventuru Daemonica zaplatilo 38 procent stahujících částku od deseti haléřů do deseti korun. Dalších 23 procent stahujících zaplatilo 11 až 40 korun, 26 procent pak bylo ochotno za hru utratit od 41 do 70 korun. Pouze 10 procent stahujících bylo ochotno za hru vydat 71 až 130 korun. Nad 130 korun se dostala platba pouze od tří procent stahujících. Nelze se stoprocentní jistotou říci, že podobně by dopadla i jiná hra, nicméně skeptici mají o argument k dobrovolným poplatkům za obsah o argument více.

Hra se po uvedení na trh prodávala za 999 korun a nyní je v běžném prodeji k mání za 199 korun. Lukáš Macura na blogu Cinemaxu uvádí, že očekával podíl nejnižších plateb do 25 procent. Takže 38 % mne opravdu nemile překvapilo. Jsem ale chorobný optimista. Věřím, že alespoň část hráčů, kteří zaplatili 10 korun a méně, po dohrání hry ohodnotí práci vloženou do hry a ‚druhou‘ koupí tak podpoří i autory, píše na blogu Cinemaxu. Jelikož stahující platí hlavně přes PayPal, tak ještě stojí za zmínku, že z těchto nejnižších plateb jde vše do kapsy tomuto platebnímu systému jako poplatek za transakci. Cinemax to ale nevzdává a plánuje podobně nabídnout i další hru.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).