Hlavní navigace

Cinemax uvede premiéru filmu Duel Frost/Nixon a Hitchockova Vertiga

28. 6. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
28. 6. 2011

Jedněmi z několika premiér, které se objeví příští měsíc na filmovém kanálu Cinemax, bude politické drama Duel Frost/Nixon z roku 2008 v hlavní roli s Frankem Langellou a Michaelem Sheenem a původní verze mysteriózního dramatu Vertigo (1958) od Alfreda Hitchcocka, který se skrývá za tuzemským názvem Závrať. Vyplývá to z programových plánů stanice pro červenec.

ČTĚTE TAKÉ: HBO a Cinemax už vysílají všechny své programy v Polsku v HD rozlišení

Ve snímku Duel Frost/Nixon přináší režisér Rob Howard na obrazovku bitvu mezi Richardem Nixonem, zdiskreditovaným prezidentem, který by se chtěl očistit, a Davidem Frostem, snobským novinářem, jenž by si rád udělal jméno. Tato adaptace divadelní hry nahlédne do zákulisí, jak oba muži i jejich týmy vyjednávali, uzavírali dohody a odhalovali tajemství. Vše vyústí do okamžiku, kdy oba protagonisté stanou proti sobě před soudem veřejného mínění. Premiéra snímku je připravena na sobotu 23. července ve 20 hodin.

Cloud23

NEPŘEHLÉDNĚTE: HBO uvede v červencové premiéře nejnovější díl ságy Twilight

Závrať (Vertigo) byl po prvním uvedení zavrhovaný, později oslavovaný jako jeden z nejlepších filmů režiséra Alfreda Hitchcocka. Sanfranciský detektiv James Stewart, který trpí strachem z výšek, vyšetřuje podivné aktivity manželky svého dlouholetého přítele a nakonec propadne jejímu kouzlu. Vzhledem k tomu, že natáčení filmu řídil Hitchcock, rozhodně nečekejte žádnou oddechovku. Na Vertigo se můžete těšit v pondělí 18. července od 20 hodin. Kromě jiných uvede Cinemax například také trilogii Kukuřičné děti, hororový thriller Legie nebo další hitchcockovinu – Muž, který věděl příliš mnoho.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).