Hlavní navigace

Čínské pirátské verze Windows a Office i v České republice

27. 7. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nedávno jsme vás informovali, že v Číně byla dopadena organizovaná skupina šířící ilegální kopie počítačových programů v celkové hodnotě zhruba půl miliardy amerických dolarů. Nově se objevila informace, že některé z těcho pirátských kopií doputovaly až do České republiky a také na Slovensko. Jde minimálně o software od Microsoftu. Ilegální kopie byly rozpoznány díky kontrole pravosti v rámci programu Výhody legálních Windows. Šlo o systémy, které si nic netušící uživatelé řádně koupili u…

Nedávno jsme vás informovali, že v Číně byla dopadena organizovaná skupina šířící ilegální kopie počítačových programů v celkové hodnotě zhruba půl miliardy amerických dolarů. Nově se objevila informace, že některé z těcho pirátských kopií doputovaly až do České republiky a také na Slovensko. Jde minimálně o software od Microsoftu. Ilegální kopie byly rozpoznány díky kontrole pravosti v rámci programu Výhody legálních Windows. Šlo o systémy, které si nic netušící uživatelé řádně koupili u prodejce jako legální.

Skupina šířila pirátské kopie operačních systémů Windows Vista i Windows XP a kancelářských balíčků Office 2003 i nových Office 2007. Dohromady těch programů od Microsoftu bylo za čtyřicet miliard korun. Microsoft nesmírně oceňuje spolupráci s čínskými úřady a jejich nekompromisní přístup při akci proti padělatelům v jižní Číně. Tento případ představuje milník v boji proti nelegálnímu software – vlády, bezpečnostní složky a soukromé společnosti nyní spolupracují spolu se zákazníky a prodejci software v boji proti organizovaným skupinám padělatelů, uvedl David Finn, poradce společnosti Microsoft pro celosvětový boj s pirátstvím a padělatelstvím. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.