Hlavní navigace

Čínský filtr si měl vypůjčit cizí blacklist, jeho tvůrci to odmítají

17. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Tvůrci kontroverzního filtračního softwaru, který od 1. července bude muset být dodáván s každým počítačem prodaným na čínském trhu, čelí nařčení, že neoprávněně využívají blacklistu americké firmy. Výzkumníci z University of Michigan pomocí reverzního inženýrství údajně přišli na to, že v posledních dnech notně kritizovaný filtrační software se v jednom z konfiguračních souborů odkazuje na online blacklist rodičovského filtru CyberSitter od softwarové společnosti Solid Oak Software ze…

Tvůrci kontroverzního filtračního softwaru, který od 1. července bude muset být dodáván s každým počítačem prodaným na čínském trhu, čelí nařčení, že neoprávněně využívají blacklistu americké firmy. Výzkumníci z University of Michigan pomocí reverzního inženýrství údajně přišli na to, že v posledních dnech notně kritizovaný filtrační software se v jednom z konfiguračních souborů odkazuje na online blacklist rodičovského filtru CyberSitter od softwarové společnosti Solid Oak Software ze Spojených států.

Čínská společnost Jinhui Computer System Engineering, která kontroverzní povinný filtr vytvořila, taková nařčení rezolutně odmítá a americkým výzkumníkům vyhrožuje žalobou. Vadí jí jak zmíněné nařčení, tak aplikování reverzního inženýrství na její produkt. Připouští, že její dílo může blokovat přístup na stejné stránky jako rodičovský filtr americké společnosti, ovšem výhradně prý proto, že jde o produkty pro podobné využití: zabránění přístupu hlavně dětem k nevhodnému obsahu. (SecurityWorld)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).