Hlavní navigace

Cisco nabízí jednoduché řešení pro audiovizuální vysílání přes IP síť

4. 4. 2008
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
4. 4. 2008

Společnost Cisco, známý dodavatel síťových prvků, má ve své nabídce nyní novinku Digital Media System (DMS). Tento mediální systém zajišťuje distribuci informací formou videa, grafiky, animací, textu a webového obsahu. Veškerý přenos probíhá po datové IP síti a je centrálně řízený. Technologie vyžaduje běžně dostupné datové linky, například vysokorychlostní připojení k internetu pomocí ADSL. Informovala o tom společnost S&T CZ, která uvedené technické řešení v Česku nabízí.

Důležitá je dobrá technická kvalita záznamu, který obsahuje dynamické scény ve vysokém rozlišení. Dobré je rozdělit audiovizuální obsah do zón, v nichž se zobrazí informace v různých formátech – video, obrázky a text, uvedl v tiskové zprávě Petr Diviš, produktový manažer společnosti S&T CZ. Centrální správa i samotný provoz DMS by měl být tak jednoduchý, aby nevyžadoval odbornou obsluhu.

A jak to celé funguje? Videosignál se distribuuje bezdrátově prostřednictvím datové IP sítě, přičemž obsah je na koncové zařízení přenášen živě nebo na vyžádání – například prostřednictvím ovládacího panelu u informačních kiosků. Video se z centrály nahraje v předstihu do koncových terminálů a v určeném čase se přehraje na velkoplošném zobrazovacím zařízení.

Možnosti využití vysílacího systému jsou podle firmy S&T CZ široké. Lze tak pořádat virtuální školení, konference, informovat o dopravní situaci či třeba provozovat multimediální vývěsky na úřadech. Obecní zastupitelstva si mohou zřídit soukromý vysílací okruh a podobně jako kabeloví operátoři šířit v obci vlastní obsah – například průběh ze zasedání zastupitelstva. Široké je rovněž komerční využití, například pro vysílání reklamních spotů na nádražích, v čekárnách či dopravních prostředcích, zmínil ve zprávě pro média Petr Diviš.

PODÍVEJTE SE: Ukázka DMS v akci [JPG, 40 kB]

Videozáznam je doprovázený animací. Ve spodní části se pohybuje běžící informační text. Logo v horní části je animované.

PROHLÉDNĚTE SI: Přístroj Cisco Digital Media Player zepředu [JPG, 26 kB] a zezadu [JPG, 13 kB]

Content tip EARLY

Podle společnosti S&T CZ může DMS posloužit například jako informační digitální tabule v kamenných prodejnách i na internetu a upozorňovat třeba na výhodnou koupi. Speciální nákupní akce jde jeho prostřednictvím moderovat a vysílat v reálném čase. Další variantu užití představuje šíření informací prostřednictvím panelů v klientských prostorách bank. Zákazníci tak mohou být cíleně osloveni při čekání na obsloužení. Ve státním sektoru se pak nabízí šance užívat DMS jako digitální vývěsky na úřadech, které obsahují jak úřední informace, tak denní zpravodajství.

Prostřednictvím internetu umožňuje DMS poskytovat živý přístup ke konferencím a zasedáním. Ve školách jde díky němu zajistit vzdálené vysílání přednášek z jiných univerzit i poskytování jejich záznamů na vyžádání. DMS může také informovat o dopravní situaci či o stavu ovzduší ve městech. A ve zdravotnictví mohou díky němu pacienti a jejich příbuzní třeba přistupovat ke zdravotním záznamům v digitální obrazové podobě.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).