Hlavní navigace

Člen vedení ČRo vyzval programového ředitele Medka k rezignaci

27. 10. 2008
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
27. 10. 2008

UVNITŘ TEXT VÝZVY Poslední zasedání Rady Českého rozhlasu, na kterém zaznělo obvinění Rádia Wave z propagace fašismu, má dozvuky v nejužším vedení ČRo. Miroslav Bobek, ředitel ČRo 8 Online, pod který spadá internetové oddělení veřejnoprávního rozhlasu, multimediální služby a digitální stanice ČRo Leonardo, vyzval na pondělní poradě vedení rozhlasu programového ředitele ČRo Richarda Medka k rezignaci.

DOKUMENT: Výzva k rezignaci programového ředitele Českého rozhlasu

Medek na výjezdním zasedání Rady ČRo v Ostravě minulý týden řekl, že mu s Rádiem Wave dochází trpělivost a že navrhuje jeho přeformátování na stanici pro mladé, která se bude věnovat mainstreamu, a nabídne středoškolákům a vysokoškolákům tok informací a vzdělávacích pořadů. Nevybíravě se pak vyjádřil na adresu současných posluchačů Rádia Wave. Tato menšinová skupina podle mého názoru není budoucností tohoto národa, anebo jenom velice ojediněle, řekl.

Chci na této poradě uvést – a prosím, aby to doslovně bylo v zápise -, že naprosto zásadně nesouhlasím s výroky programového ředitele Medka na jednání Rady ČRo minulý týden, prohlásil Bobek na poradě vedení ČRo. V době, kdy Radio Wave vznikalo, byl pan Medek členem managementu ČRo – a nevzpomínám si, že by proti „alternativnosti“ této stanice vznesl jedinou námitku. Časem lze jistě změnit názor, já sám však případě vysílání ČRo pro mladé nevidím relevantní důvody, proč bychom měli provozovat mainstreamovou stanici, dodal.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Posluchači Rádia Wave svolali na úterý 28. října od 17:00 demonstraci před budovu Českého rozhlasu

Bobek je podle svých slov přesvědčen o tom, že Rádio Wave „má právo na život a že právě v něm může být budoucnost ČRo“. Současně si nemyslím, že Rádio Wave je menšinová stanice, ale i kdyby – ČRo má přece ze zákona poskytovat službu menšinám, stojí v prohlášení, které Bobek poskytl serveru DigiZone.cz.

CIF23

Pobuřuje mne, když programový ředitel ČRo řekne, že – cituji – „tato menšinová skupina podle mého názoru není budoucností tohoto národa, anebo jenom velice ojediněle.“ Znamená to, že začneme posluchače kádrovat, jestli jsou pro „budoucnost národa“ perspektivní nebo nejsou? Jaká se budou používat kritéria? To, jaká se jim libí hudba, nebo i to, jakou mají barvu očí? ptá se ředitel ČRo 8 Online.

Bobek se podle svých slov s žádným podobným vystupováním člena managementu veřejnoprávního rozhlasu za svoje patnáctileté působení v ČRo nesetkal. A nikdy se s tím už setkat nechci. Vyzývám programového ředitele, aby se omluvil posluchačům Rádia Wave a aby neprodleně rezignoval, dodal. Vedení rozhlasu ani programový ředitel Medek podle informací serveru DigiZone.cz na výzvu nijak nereagovali. Generální ředitel ČRo Václav Kasík na pondělí poradě chyběl kvůli účastni na tiskové konferenci k projektu oslav 90 let samostatnosti Československa.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).