Hlavní navigace

CME: Nova se má dostat do první trojky českého internetu

13. 11. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
13. 11. 2007

Televize Nova má velké internetové ambice. Předepisuje jí to generální ředitel mateřské společnosti CME Michael Garin, který v říjnu na setkání akcionářů a investorů prohlásil: Naším cílem je stát se jedním ze tří hráčů v této oblasti v každé zemi, ve které jsme přítomni, využívaje modely, které již na Západě fungují. Na cíl nastavený i pro českou komerční televizní jedničku upozornil na svém serveru Louč mediální odborník Milan Šmíd.

Nová média jsou budoucností a my chceme investovat do internetu významné částky, prohlásil v 18. října Michael Garin na akcionářském a investorském mítinku v Bukurešti. O dva týdny později už Nova dohodla přestup ředitele zpravodajství České televize Zdeňka Šámala do čerstvě vytvořené pozice funkce šéfredaktora internetového zpravodajství. Internet bude naším hlavním tématem v roce 2008, prohlásil tehdy ředitel zpravodajství a publicistiky televize Nova Martin Ondráček.

cif 24 - early cena - média

Milan Šmíd je zatím ale spíš skeptický a neví, jak by se mohla Nova v Česku vyšplhat na internetu vzhůru. Hlavní karty se tu už rozdaly a panuje tu velká tlačenice, píše mediální odborník, zároveň však připojuje: Je pravda, že televize CNN a BBC mají úspěšné zpravodajské portály. Je také pravda, že CME má ve Slovinsku úspěšnou – prý nejvíce navštěvovanou – zpravodajskou stránku 24ur.com a v Chorvatsku nedávno koupila zpravodajský dnevnik.hr.

Nova podle Milana Šmída ale není na internetu zatím ani CNN, ani BBC. Naše www.nova.cz si zatím zvyšovala návštěvnost televizními speciály a kromě jiného také tím, že se tu od února každý den svlékají lepé děvy v rubrice Archiv/Počasíčko. Nevidím cestu, jak by se tato stránka mohla stát cílovou stanicí uživatele toužícího po aktuálních a komplexních informacích stejným způsobem jako cnn.com nebo news.bbc.co.uk, uzavírá téma mediální odborník.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).