Hlavní navigace

CME se pravděpodobně přikloní k „upgradu“ Novy Cinemy v DVB-T

26. 8. 2008
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

26. 8. 2008

Televize Nova sice minulý týden vyjádřila souhlas s Technickým plánem přechodu na digitální vysílání, ale její generální ředitel Petr Dvořák včera v Impulsech Václava Moravce na Rádiu Impuls naznačil, že výhrady komerční jedničky nejsou rozhodně u konce. Ta hojně opakovaná floskule – přistoupili k TPP – je z právního hlediska blbost, řekl Dvořák. Zároveň zopakoval, že mu jde o to, aby měli všichni diváci po celou dobu souběhu analogového a digitálního vysílání možnost sledovat Novu ve všech oblastech, kde je dostupná v současnosti. Chceme, aby 97,6 procenta diváků měly šanci sledovat Novu v průběhu příštích let bez jakéhokoliv výpadku, konstatoval ředitel Novy.

K TÉMATU: Televize Nova i Prima přistoupily na Technický plán přechodu

Co se týká žádosti o vydání kompenzační licence, na kterou Nově vznikl za přistoupení k TPP nárok, v současné době podle slov Petra Dvořáka probíhá doplňování drobností. Podání k RRTV by pak mělo proběhnout v průběhu příštích 2–3 týdnů. Každopádně určitě se tak stane do konce září letošního roku, upřesnil Dvořák. Ředitel Novy naznačil, že společnost CME pravděpodobně půjde cestou využití kompenzační licence pro Novu Cinemu. Galaxie Sport je placený kanál, jako takový funguje velmi dobře a pro nás není optimální ho převádět na volně šířený terestrický kanál, řekl šéf české komerční televizní jedničky.

KL22_nominace

GLOSA: Několik postřehů k souhlasu Novy a Primy s TPP

Ve hře je však i projekt úplně nového kanálu. „Upgrade“ Novy Cinemy, který byl prezentován jako určité přenesení novinek do vysílání a upravení schématu, je právě druhou variantou. O hotovou věc však prý půjde až tehdy, kdy Nova podá kompenzační licenci na RRTV. Pokud půjde o úplně nový kanál, komerční jednička bude při jeho spouštění hledět na dvě věci. Jedna je rychlost, jakou dostaneme kanál k našim divákům a druhou jsou náklady na jeho šíření. V momentě, kdy se tyto dvě věci vyrovnají, zvolíme termín, konstatoval Dvořák.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.