Hlavní navigace

CME uvažuje, že se stáhne z Bulharska, nebo se spojí s konkurencí

23. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
23. 12. 2009

Majitel televize Nova, společnost CME, vážně uvažuje o odchodu z Bulharska, kde teprve loni koupila většinové podíly v plnoformátové celoplošné komerční televizi TV2 a kabelovém sportovním kanálu Ring TV. V rozhovoru pro anglickojazyčný časopis Czech Business Weekly to řekl generální ředitel Novy Petr Dvořák.

NAPSALI JSME: Majitel Novy vstupuje do Bulharska, koupil tam dvě televize

CME je podle Dvořáka připravena spojit se na bulharském trhu s některým ze svých konkurentů, nebo svoje podíly v obou televizích prodat. Firma za loňský nákup, který vyjednal tehdejší provozní ředitel CME Adrian Sarbu a vyneslo mu to křeslo generálního ředitele celé společnosti, utratila 172 milionů dolarů (podle tehdejšího kurzu 2,64 miliardy korun).

Dvořák míní, že v Bulharsku se mohou reálně uživit pouze dvě velké televizní společnosti místo současných tří. Na všech ostatních evropských trzích, kde má CME zastoupení, firma hodlá zůstat. Spekuluje se také o jejím zájmu vrátit se do Polska, kde dříve zakládala komerční televizi TVN a nyní má být jedním ze tří vážných zájemců o vstup do menší televize Puls.

CIF 24 - tip - superearly cena

CME podle šéfa Novy rovněž poněkud poupravila svůj výhled na vývoj reklamních trhů ve střední a východní Evropě. Pro první pololetí příštího roku očekává jen mírné oživení, viditelný mírný růst by měl nastat až v druhém pololetí. Opravdový růst výdajů do televizní reklamy ale CME očekává až v letech 2011 a 2012.

Měnit by se také měla struktura příjmů CME. Číslem jedna se do budoucna stane internet, zatímco výroba a prodej obsahu se bude na celkových příjmech firmy v následujících třech až pěti letech podílet 20 až 30 procenty, odhaduje Petr Dvořák, který byl v CME nově pověřen vedením televizní divize pro všechny země, kde tato společnost působí.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).