Hlavní navigace

CME, vlastník Novy, otevřel na satelitu Astra další frekvenci

25. 7. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
25. 7. 2011

Na pozici 31,5 stupně východně (družice Astra 1G), která slouží jako distribuční satelit pro šíření rumunských a bulharských stanic společnosti CME ke kabelovým a IPTV operátorům, byla spuštěna další frekvence, jíž využívá tento televizní dům. Informoval o tom server Satkurier.pl. Programy na novém kmitočtu jsou bohužel kódovány systémem podmíněného přístupu Conax.

ČTĚTE TAKÉ: Vlastník Novy uzavřel klíčovou smlouvu pro kabelovou distribuci

CME tento transpondér (frekvenci) využije konkrétně pro distribuci programů ve vysokém rozlišení (HDTV), o čemž ostatně svědčí některé pojmenované pozice – Pro TV_HD, AcasaTV HD, Test HD3 nebo Sport_ro HD. Společnost je provozovatelem přibližně 30 stanic distribuovaných v České republice, na Slovensku, v Rumunsku, Chorvatsku, Bulharsku a Slovinsku. V jihovýchodní Evropě konkrétně provozuje stanice PRO TV, Acasa TV, Pro Cinema, PRO TV International, Sport.ro, MTV Romania, bTV, Pro.BG, Ring.BG, bTV Comedy a bTV Cinema.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).