Hlavní navigace

CME, vlastník TV Nova, chce spustit v Česku videoserver

11. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

11. 9. 2008

Bermudská společnost Central European Media Enterprises (CME), mj. vlastník českých kanálů Nova, Nova Cinema a Galaxie sport, uvažuje o tom, že u nás spustí nový videoserver. Více než konkurencí značkám jako je např. Stream.cz, by rád konkuroval rovnou portálu, který byl všem těmto stránkám vzorem – YouTube. Jak uvádí dnešní vydání Hospodářských novin, CME chce maximálně využít a propojit možnosti komunitního serveru. My si pak třeba můžeme vybrat ty nejpopulárnější (videa, pozn. red.) a odvysílat je např. v televizi, aby je mohl vidět každý, konstatoval šéf společnosti Michael Garin.

Garin jmenoval i další výhodu komunitních serverů. Když byly před pár lety teroristické útoky v Londýně, prvních patnáct minut vysílání byly BBC, Sky a další zásobováni obrázky z mobilů. Lidé udělali obrázek a poslali ho rovnou do televize, připomněl v Hospodářských novinách Garin. Jak ale řekl deníku Aleš Miklík, šéfredaktor našeho sesterského serveru Lupa.cz, není podle něj v České republice velká naděje na úspěch u takového projektu. Zatím není jisté, o co přesně půjde, ale každopádně by to mělo CME těžké. Už tu funguje Stream, který je podporován Seznamem a Google chce svůj YouTube spustit v češtině ještě do konce letošního roku, prohlásil Miklík.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.