Hlavní navigace

CME: že kupujeme Top TV? Spekulace nekomentujeme

2. 8. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

2. 8. 2007

Koupí majitel Novy, bermudská společnost CME, teleshoppingový kanál Top TV? Informaci o novém strategickém investorovi přinesl začátkem tohoto týdne server Euro Online, neuvedl k ní ale žádný zdroj. Mluvčí CME Romana Tomasová na dotaz serveru DigiZone.cz zájem skupiny o Top TV nepotvrdila. Spekulace ohledně akvizic nekomentujeme, ře­kla.

Cloud 22 temata

Stejně se Tomasová před časem vyjádřila k informaci, že CME patří mezi vážné zájemce o podíl v jediné celoplošné rakouské komerční televizi ATV+. Tehdy také dodala, že Rakousko nezapadá mezi strategické země, o něž má CME zájem. Koupí Top TV by se ale CME dostala k licenci pro kabelové a satelitní vysílání, a pokud by Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) odsouhlasila změnu licenčních podmínek, po přejmenování by místo Top TV mohla spustit jakýkoli tematický kanál.

Top TV přerušila o půlnoci na 1. srpna vysílání. Podle Dana Plovajka, mluvčího současného většinového vlastníka stanice, Holdingu KKCG Investmens podnikatele Karla Komárka, nebude televize vysílat až do 1. září, kdy by měla obnovit púrovoz pod novým investorem. Zákon provozovateli umožňuje přerušit vysílání na třicet dní v jednom kalendářním roce, aniž by mu hrozilo odebrání licence. Top TV ale už letos krátce vysílání přerušila.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.