Hlavní navigace

CNBC HD bude jako ČT 1 ve vysokém rozlišení: přepočítávaný

24. 9. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
24. 9. 2007

Americká televizní stanice CNBC poněkud zklamala své diváky, když oznámila, že plánovaná HD verze vlastně nebude tak úplně vysíláním ve vysokém rozlišení obrazu, ale pouze přepočítávanou podobou CNBC ve standardním rozlišení. Podle informací zveřejněných na internetovém AVS Foru by se stanice CNBC HD měla objevit v satelitní platformě DirecTV.

MM socky3

CNBC už zkoušela skutečné HD vysílání na několika svých lokálních verzích. Jak ovšem poznamenává AVS Forum, pro celoplošné vysílání by to znamenalo investice do produkce pořadů v HD verzi, přechod od obrazu 4:3, v němž stanice vysílá, na 16:9 a s tím by byly spojené i rozsáhlé úpravy grafiky. CNBC ale musí nabídnout vysílání ve vysokém rozlišení, protože tak činí její konkurence, nevyjímaje ani zpravodajský kanál CNN.

HD verzi vlastního programu přepočítávanou ze standardního rozlišení zkušebně vysílá také první program České televize. Stanice ČT 1 HD je dostupná v pozemní digitální síti společnosti Telefónica O2 v Praze a Brně a také prostřednictvím její služby O2TV, televize přes internetový protokol.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.