Hlavní navigace

CNN chce expandovat na Blízký východ

25. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

25. 11. 2008

Americká zpravodajská jednička CNN by ráda expandovala na Blízký východ a chystá již k tomuto kroku přípravy. CNN International plánuje v příštím roce podle zahraničních agentur otevření sídla v Abu Dhabi. Mediální gigant Teda Turnera by zde provozoval také regionální mutaci. Nešlo by však o žádnou novinku. CNN už provozuje např. pobočku v Turecku, jejíž vysílání je možné zachytit také v Česku volně na satelitu z pozice 42 st. vých. Blízkému východu by představila jednička z USA své relace Inside the Middle East a Marketplace Middle East.

ICTZ_2022_EARLY

ČTĚTE TAKÉ: Zpravodajská televize CNN chystá tiskovou agenturu

Jak jsme vás nedávno informovali, CNN chystá také vlastní zpravodajskou agenturu. S odvoláním na časopis Editor & Publisher o tom informoval server Týden.cz. Její představení proběhne v prosinci v hlavním sídle CNN v Atlantě. Nová tisková agentura by měla nabídnout zajímavé zprávy pro čtenáře papírových novin i jejich on-line verzí. Podle Týdne zástupci oslovených novin rozšíření nabídky a zesílení konkurence na trhu tiskových agentur vítají.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.