Hlavní navigace

CNN posunula nasazení formátu 16:9 na příští rok. Přesný termín zatím nestanovila

Lukáš Polák

Po odkladu vysílání v širokoúhlém formátu u mezinárodní verze CNN je už nyní Time Warner opatrnější. Místo přesného termínu se nyní hovoří o příštím roce, kdy má odstartovat i CNN HD.

Doba čtení: 1 minuta

Nasazení širokoúhlého obrazového formátu 16:9 u mezinárodní verze zpravodajského kanálu CNN se odkládá až na rok 2013. Stanice tak poopravila své dřívější vyjádření, které přinesl také server DigiZone.cz. CNN původně avizovala, že formát 16:9 nasadí už letos, a to při příležitosti prezidentských voleb v USA. Nenasazení tohoto poměru stran je poměrně velkým překvapením. Stanice už v minulých týdnech začala se zkušebním přepínáním obrazu ve formátu 4:3.

IAC19

K TÉMATU: Mezinárodní verze CNN začne vysílat v 16:9. Na příští rok plánuje šíření ve Full HD

Širokoúhlého formátu by se tak diváci měli dočkat ve stejném roce, jako svou distribuci ve Full HD rozlišení zahájí mezinárodní verze zpravodajského kanálu CNN. O jejím vzniku už Time Warner informoval například prostřednictvím sociálních sítí. Na Twitteru se o něm zmínil i moderátor a reportér Jim Clancy. CNN by ale měla udržet krok s konkurenčními stanicemi. Ve formátu 16:9 už vysílají například Euronews, France 24 nebo mezinárodní verze kanálu Al Jazeera.

Našli jste v článku chybu?