Hlavní navigace

Co by bylo… kdyby nebyl Babiš

9. 8. 2015
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

Je možné, že by bylo víc spokojených lidí, diváků, spotřebitelů i daňových poplatníků

Dva “komici” – Suchánek a Genzer – vyrábějí léta letoucí zábavné nebo pseudozábavné pořady. Z nich nejveselejší byl pořad Tele Tele. Smutnější byl cyklus Mr. GS. Partička byla sice divácky úspěšná, ale začala se již projevovat naprostá nudnost a absolutní primitivnost. U tohohle pořadu se bavili snad už jenom puberťáci a samozřejmě tvůrci, kteří to i všude říkali. Což je pro pořad to nejhorší.

To, co teď oba protagonisté vytvářejí pro internetovou televizi Playtvak.cz, není špatný, jakkoliv je to vlastně dětský nápad. Bohužel ale se scénky zásadně vyhýbají čemukoliv, co by bylo vtipné, ironické, humorné, satirické. Např. v dílu nazvaném Co by bylo… kdyby nebyly hřebíky… Lidé na výstavě obrazů si prohlížejí obrazy, které stojí na zemi opřené o zeď. Ale proč nevisí na skobách, to nikdo neví. Pokud si autoři nepletou hřebík se skobou. Dost trapné je, když Genzer – představující Ježíše Krista – sedí na kříži a vykřikuje na římské vojáky, že se tam takhle neudrží. To je tedy švanda… Zde hloupost a nevkus téhle dvojice dosahuje absolutního vrcholu.

Co by bylo… kdyby nebyla červená, černá, papír, pravá ruka… uši. Nebudu popisovat jednotlivé scénky, protože jsou úplně nudné a není jediná, při níž by se kdokoli zasmál. Nedovedu si to představit, že by se kdokoli bavil. Nakonec o tom svědčí i mnohé negativní názory diváků pod videi.
Pozoruhodné je, proč v dílu Co by bylo… kdyby nebyla pravá ruka všichni předstírají, že nemají pravou ruku a předvádějí, jak hrají levačkou na kytaru, pijí pivo, kouří, hrají tenis. Na druhou stranu ovšem v dílu Co by bylo… kdyby nebyly uši mají uši všichni. Komici si nedali uši ani amputovat, ani je neskryli. Pouze předstírají, že uši nemají nebo spíše, že jejich uši jsou nefunkční. To je mi tedy záhada, proč ty uši mají?

Fakt by bylo zajímavé, kdyby Suchánek s Genzerem natáčeli cyklus Co by bylo… kdyby nebyl třeba Babiš. A jiní čeští politici nebo česká vláda jako taková. Nebo Co by bylo… kdyby nebyli muslimští imigranti. Najednou by to bylo mnohem zajímavější a zábavnější.

Např. právě v pořadu Co by bylo… kdyby nebyl Babiš by mohly vzniknout scény o tom, jak by občanům bylo bez EET, co by všechno šlo. Nebo, jak by to bylo, kdyby Agrofert nedostával dotace a nezískával by úlevy na daních a nestříkal pole svých konkurentů herbicidy. Nebo o tom, kolik úředníků by se ušetřilo. Nebo o tom, jak by paní Babišová nepašovala šaty z USA. Nebo o tom, jak by neklesal výběr daní. Nebo, jak by to bylo naopak, ale bez Babiše by se nepodařilo otravovat živnostníky EET, Agrofert by marně usiloval o dotace a slevy, a kdyby stříkal herbicidy na své konkurenty, byl by potrestán, paní Babišovou by na letišti okamžitě s pašovaným zbožím zatkli a dařilo by se vybírat více daní.

V pořadu Co by bylo… kdyby nebyla vláda a parlament by vznikly scénky o tom, kolik by se ušetřilo na platech a dalších penězích pro tyhle zbytečné lidi. Kolik by se ušetřilo na nesmyslných zákonech, novelách, předpisech, které na nás tihle naši zaměstnanci vymýšlejí.

V pořadu Co by bylo… kdyby nebyli muslimští imigranti bychom se zasmáli Koránu, komici by udělali scénku s Mohamedem, který by neexistoval nebo by to byla legrační, vousatá figurka, s teroristy, kteří by nebyli nebo by zkazili každý atentát. Odehrávalo by se to v zařízeních pro imigranty, která by neexistovala nebo by byla prázdná a xenofilové v nich by nevycházeli z údivu, že přistěhovalci se nehoufují.

Fakt je, že kdyby nebyl Babiš, kdyby tomu člověku nepatřila televize Playtvak.cz, vydavatelství MAFRA, ani další a další média, nevznikl by ani pořad Co by bylo… kdyby nebyla… A to by bylo dobře.

ICTZ23

Když jsem byl mladý, díval jsem se a smál u pořadů s panem Werichem, Horníčkem, Suchým, Šimkem a Grossmanem. Ta cesta vedla od mimořádně inteligentního humoru přes ŠípaUhlířem, Krause, JosefaVladimíra Dvořáka, Sobotu, Krampola, Holzmanna k čím dál tím primitivnějším “fórům” pana Novotného, sourozenců Gondíkových. Až všechno dospělo právě až k nejslabšímu humoru Suchánka s Genzerem. Ne, to není humor. U tohoto pořadu není vůbec čemu se smát. Je to jenom nudné a trapné. Je skutečně záhadou, proč se tohle natáčí a proč je to nabízeno divákům ke shlédnutí?

Upřímně řečeno by mě zajímalo, co by se přihodilo a – Co by bylo… kdyby nebyli Suchánek s Genzerem? Já myslím, že by se nepřihodilo vůbec nic.

Autor článku

Autor je televizní scénárista