Hlavní navigace

Co nabídne ICQ 2000?

18. 1. 2000
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Způsob, jakým se se ICQ rozšířilo po světě, je dodnes možné pouze obdivovat: bez masové propagace ho začaly používat miliony lidí. Dnes už je sice mimo hlavní zájem médií, ale nic to nemění na skutečnosti, že většině lidí jeho zelená květinka svítí na monitoru. David Procházka zjišťoval, jak revoluční má být verze ICQ 2000a.

Pro mnohé lidi je ICQ revoluční program v komunikaci a Internet si již bez něj nedokáží představit. Pro jiné je to zas jen nadbytečný program, který zbytečně zabírá místo na disku. Pokud jenom trochu znáte ICQ, pak máte jistě svůj vyhraněný názor – nebudu vám ho brát. Pro mne je to solidní a poměrně spolehlivý nástroj pro hledání nových přátel, či mezikontinentální rozhovory. A jestliže se na Internetu začnou šeptat informace o nové verzi, začnu okamžitě pátrat po nějakých, byť často kusých informacích.

Ze zdrojů blízkých firmě AOL, která před časem odkoupila izraelskou firmu Mirabillis, která ICQ vyvíji, jsem se dozvěděl tyto informace:

Nová verze ICQ bude mít přízvisko 2000 – tedy ICQ 2000a (toto číslo je už poněkud neoriginální, ale trefné). Design veškerých oken, ikon a vůbec celého programu bude naprosto odlišný od dosavadních verzí. Budete si moci nastavit zvlášť Jednoduchý a Rozšířený mód, přesně podle vašich představ. Úplně nově bude zpracován systém textových zpráv. Perfektně má být také proveden systém denních zpráv a tipů dne – tyto informace se budou stahovat aktuálně z Internetu. Systém nápovědy dozná také viditelných změn – ovšem pro všechny uživatele, kteří neumí anglicky nemám dobrou zprávu – jsou v angličtině.

Bude jistě zajímavé sledovat, kdy a za jakých okolností spatří nová verze světlo světa. Nyní ji testují testeři na případný výskyt chyb. Myslím, že by bylo dobré, kdyby nějaký zdatný Čech, vytvořil pro novou verzi českou mutaci – tak jak tomu bylo u verze ICQ 98a.

ICTZ23

Více novinek a informací se můžete dozvědět na českém serveru www.icq.cz, kde se poměrně pravidelně objevují nové informace o tomto programu. Můžete se zde také zaregistrovat – je to největší databáze uživatelů ICQ v ČR. Pro vás, kteří již ICQ používáte, jsou zde připraveny plug-iny, které vám převléknou standardní vzezření programu do zcela jiného hávu (bohužel trochu na úkor rychlosti). Dále zde funguje vyhledávání uživatelů podle pohlaví, věku, bydliště, atd. Zcela oficiální informace pak samozřejmě naleznete na www.icq.com.

David Procházka

Autor článku

David Procházka je autorem několika technických publikací a stovek odborných článků v počítačových magazínech a na webových serverech zabývající se IT oblastí.