Hlavní navigace

Co napadají žaloby společnosti Minority a kdy je projedná soud?

12. 4. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
12. 4. 2007

Proces opakovaného udělování licencí novým digitálním televizím brzdí už jen dvě neprojednané žaloby společnosti Minority proti loňskému rozhodnutí Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Co tyto žaloby obsahují a kdy by je mohl Městský soud v Praze projednat? Jednu žalobu jsme podávali proti nesmyslné argumentaci rady, která náš projekt vyřadila kvůli nesplnění ekonomických podmínek pro vysílání, řekl serveru DigiZone.cz místopředseda představenstva firmy Jiří Chvojka.

Rada totiž podle Chvojky v odůvodnění o neudělení licence projektu plnoformátové stanice 5TV uvedla, že firma Minority má k dispozici prostředky v řádech statisíců korun, což na provoz televizní stanice nestačí. V době neveřejného slyšení k ekonomické stránce projektu jsme přitom měli na účtu společnosti 20 milionů korun a mohli jsme to doložit, tvrdí Chvojka.

Druhá žaloba se týkala měnění podmínek licenčního řízení v jeho průběhu, což podle Minority poškodilo některé účastníky. S podobnou žalobou už u Městského soudu v Praze uspěla například televize Nova. Té se nelíbilo, že RRTV před finálním hlasováním u licencích vyčlenila určité portfolio upřednostňovaných programů a teprve z něj pak vybírala vítězné projekty. Nova, která se ucházela o licence pro čtyři tematické stanice, se nedostala ani do tohoto předvýběru.

MM socky3

Nebývale dlouhé projednávání žalob společnosti Minority souvisí podle Chvojky s tím, že se o ně „přetahovaly“ soudy v Praze a Brně. My jsme soudu písemně sdělili, že netrváme na tom, aby se žaloby projednávaly za naší přítomnosti, takže čekáme jenom na doručení verdiktu, uvedl Chvojka. Vzhledem k tomu, že Minority podala obě stížnosti už loni v létě, dá se podle Chvojky očekávat, že rozhodnutí padne v nejbližší době.

Čtěte také: Konec obstrukcí s digitálními licencemi?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.