Hlavní navigace

Co se dělo u PVT?

28. 4. 1998
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Přesně před týdnem jsem se pozastavoval nad problémy s konektivitou u PVT. Ozvali se i zástupci dalších serverů, které jsou, podobně jako Lupa, umístěny u PVT na Chodově. Od té doby se věci pohnuly k lepšímu, o příčinách nám něco řekl zástupce PVT Boris Bělousov.

Je to zhruba týden, co jsem si na Lupě stěžoval na dosti velké problémy v konektivitě na Lupu během dne. Náš server je podobně jako řada dalších zákaznických serverů umístěn u PVT na Chodově a dostat se na něj přes den, především odpoledne, zvenčí nebyla zrovna legrace. Musím říci, že tento týden je situace podstatně lepší, přestože na interaktivní práci to stále ještě není – minuty strávené u telnetu čekáním na to, až se konečně objeví to právě napsané písmenko nepatří mezi ty nejšťastnější.

Nejprve dám slovo provozovateli jednoho ze serverů, které jsou od Lupy vzdálené v řádu centimetrů:

Možná sis všiml, že máme mašinku asi tak 80cm od tvý a tak mám taky svý zkušenosti s Chodovem. Můžu ti říct, že když jsme tam tu mašinu dávali vloni na podzim, tak s její konektivitou (konektivitou Chodova) byly hodně velký problémy a tehdy to PVT kompletně hodilo na Radiokomunikace, který maj zajišťovat připojení Chodova přes frame relay na Podvinný mlýn. Nás to tenkrát přesvědčilo v tom, že jsme upustili alespoň na čas od toho, abychom na té mašině něco rozjížděli. Fakt je ten, že problémy byly vždy jen s připojením Chodova - Podvinný mlýn běžel vždy, i když někdy dost podivně.

Jak je vidno, nešlo o jednorázové problémy, snad současné zlepšení vydrží. Ředitel produktu pvt.net Boris Bělousov k tomu říká:

ebf - tip do článku - debata

Problém byl v nahromadění PVC na okruhu Chodov - Mlýn, dodavatel okruhu nedodal upgrade dalšího 2Mbitu (mimochodem už třetího) do Mlýna.
Momentáně jsme to vyřešili změnou PVC vedoucího do NIX.CZ na Chodov - NIX, zlepšení by mělo být markantní, jednáme o řešení na bázi optiky a jiného řádu přenosové trasy.

Marek Antoš

Autor článku

Autor je někdejším šéfredaktorem serveru Lupa. V současné době už se psaní věnuje pouze v míře menší než malé, a to zásadně pro radost.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).