Hlavní navigace

comScore: V aplikacích lidé tráví více než polovinu online času

30. 6. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Isifa
Chytré telefony a tablety mění Internet. A určitým způsobem i ohrožují klasické internetové stránky – lidé totiž tráví více a více času v aplikacích.

Podle comScore dnes mobilní platformy (mobily a tablety) představují místo, kde lidé tráví více než polovinu času, který jsou online. V meziročním pohledu došlo k vzestupu z 50 na 60 procent. 

V květnu navíc došlo k tomu, že 51 % z celkového času věnovaného online aktivitám trávili v mobilních aplikacích. Uvedená čísla se samozřejmě týkají USA a v různých zemích se mohou výrazně lišit.

Zajímavé na zjištění comScore je, že některé aktivity už se přesunuly téměř úplně na mobilní zařízení. Patrné je to v USA hlavně u online rádií (96 % na mobilu, jen 4 % na desktopu), následují fotografie (96 %), mapy (90 %), instant messaging (90 %), hry (86 %), telekomunikace (70 %), stahování (73 %), hudba (72 %), sociální sítě (71 %) a adresáře a zdroje informací (65 %).

Co se sociálních sítí týče, comScore upozorňuje, že v nich sice lidé na mobilních zařízeních tráví „pouze“ 71 % času (skoro třetina je stále využívá na desktopu), jde ale o nejdůležitější kategorii, protože jsou z celkového pohledu největším „žroutem času“ online.

Content First 2022_tip temata

Odpovídají totiž za 20 % celkové doby, který uživatelé stráví na internetu. A například jen aplikace Facebooku podle comScore odpovídají za 24 % z celkového času, po který lidé používají mobilní zařízení.

Zdroj: Major Mobile Milestones in May: Apps Now Drive Half of All Time Spent on Digital

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.