Hlavní navigace

Country no. 1 míří na satelit Astra, od České televize získá domácí country hity

23. 9. 2014
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Smlouvu na satelitní vysílání chce provozovatel televize podepsat během října. Nabídku měl i od slovenského Towercomu, sesterské společnosti Českých Radiokomunikací.

Na satelit zamíří druhý kanál lidové Šlágr TV, na country hudbu zaměřená stanice Country no. 1. Během října by měl její provozovatel, hudební vydavatelství Česká muzika, podepsat smlouvu se společností Astra. Serveru DigiZone.cz to řekl výkonný ředitel Šlágr TV Robert Kvapil. „Máme na stole nabídku od Astry a zvažujeme, zda ji podepíšeme. Každopádně máme záměr tuto smlouvu podepsat, ale jednáme ještě o ceně,“ uvedl s tím, že Country no. 1 měla nabídku i od slovenské společnosti Towercom, již nedávno koupil majitel Českých Radiokomunikací.

K TÉMATU: Country no. 1 v HD kvalitě zatím nebude, pravděpodobně od září se objeví na satelitu

Towercom ale také využívá služeb Astry a v podstatě přeprodává její kapacitu. „Dostali jsme se k přímému jednání s Astrou a během října se rozhodneme,“ dodal Kvapil. Pokud dojde k podpisu smlouvy, Country no. 1 bude vysílat na území celé Evropy volně na pozici 23,5 stupně východně, tedy stejné, kterou využívají i největší tuzemské satelitní služby Skylink a CS Link. Dosud County no. 1 vysílala v celoplošném pozemním multiplexu 4 a u vybraných poskytovatelů kabelové televize a IPTV. Satelit ji ale jako druhou nejvyužívanější televizní platformu u nás zajímal od začátku.

ČTĚTE TAKÉ: V multiplexu 4 začala vysílat nová hudební stanice Country no. 1, druhý kanál Šlágru

MMF tip early

O října se na také na obrazovce Country no. 1 objeví vedle americké country i česká produkce. Vydavatelství Česká muzika se podařilo dohodnout s Českou televizí na využívání jejího archivu country klipů, které byly natočeny do roku 1994. „Teď děláme přepisy, protože většina obsahu je ještě na „betách“. Chtěli bychom, aby se ve vysílání objevily během října. Smlouva je uzavřena na dlouho,“ řekl Robert Kvapil. Dohoda se podle něj ale netýká vydávání těchto archivních country klipů na pevných nosičích: „To se řeší úplně jinými separátními smlouvami.“

„Naše dohoda s ČT je podobná, jakou uzavřela televize Óčko ohledně využívání archivu pop music. Co se týká vydávání nosičů, fungujeme na té bázi, že když ČT chce vydat nějaký obsah – momentálně například chystáme na podzim První republiku ve speciálním balení – že si ČT u nás zadá konkrétní titul a my ho pak vydáme,“ vysvětlil Robert Kvapil. Vysílací práva pro archivní české country získala Česká muzika pro území celé Evropy, podobně v minulosti postupovala i v případě bohatého archivu americké country.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).