Hlavní navigace

Country no.1 odstartuje tento pátek, Nova Cinema v síti 4 pravděpodobně zůstane

3. 6. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Sesterský kanál chystané country televize, stanice Šlágr TV, se opět vrátila na satelitu Astra k plné obrazové kvalitě ve standardním rozlišení. Dočasný poměr 480×576 byl prý chybou operátora.

Již několik týdnů očekávaný start hudebního kanálu Country no.1 by měl proběhnout v pátek 6. června. Serveru DigiZone.cz to potvrdil výkonný ředitel stanice Robert Kvapil s tím, že už jde skutečně o definitivní termín, které by nemělo nic zhatit. První české country televizi už se podařilo zkompletovat databázi všech videoklipů – domácích i zahraničních. Country no.1 bude součástí zemského multiplexu 4 a objeví se také v nabídce kabelovýchIPTV operátorů. V digitální síti společnosti Digital Broadcasting zůstane s největší pravděpodobností i po startu programu stanice Nova Cinema.

UXD

K TÉMATU: Na start Country no.1 si budeme muset ještě chvíli počkat, bude to ale v květnu

Šlágr TV, která je starší sestrou Country no.1, se na satelitu Astra definitivně vrátila do plného SD rozlišení, tedy kvality 720×576. Server DigiZone.cz si to dnes opět ověřil na satelitu Astra 3B. Dočasné vysílání v rozlišení 480×576 bylo technickou chybou. Naším požadavkem směrem k Towercomu (společnost, která zajišťuje satelitní distribuci, pozn. red.) bylo, abychom vysílali v plném rozlišení, konstatoval Kvapil. Obrazová kvalita Šlágr TV je tak na satelitu nyní viditelně lepší, než tomu bylo v minulosti a převyšuje i zemskou distribuci. V digitálním multiplexu 3 je k dispozici v rozlišení 544×576.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.