Hlavní navigace

Country no. 1 vysílá v pozemní síti ve snížené kvalitě pouze dočasně

Lukáš Polák

„Program nechceme stavět primárně na prodeji muziky. Půjde spíše o doplňkový prvek,“ sdělil serveru DigiZone.cz Robert Kvapil, který je také výkonným šéfem televize Šlágr.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Technické problémy, které v současné době doprovázejí vysílání stanice Country no. 1 v zemském multiplexu 4, tedy nízký datový tok a s tím způsobené kostičkování, artefakty a podobně, by měly být od května minulostí. Serveru DigiZone.cz to potvrdil výkonný ředitel programu Robert Kvapil. Ten uvedl, že v současné době jede nový kanál záměrně se sníženým datovým tokem, protože stanice odstartovala dříve, než operátor původně počítal. Podle blogu DXRadio má kanál aktuálně bitrate okolo 1,8 Mbps.

K TÉMATU: V multiplexu 4 začala testovat nová hudební stanice Country no. 1

Požádali jsme Digital Broadcasting (operátor multiplexu 4, pozn. red.) o předčasný vstup do multiplexu. Jde pouze o zkušební vysílání a od května se naše obrazová kvalita výrazně změní ke spokojenosti diváků, slibuje Kvapil. Podle jeho slov by mělo dojít k navýšení obrazové kvality na úroveň kanálu Nova Cinema. Není tedy vyloučeno, že operátor nakonec právě stanici z multiplexu odpojí. Na tuto otázku ale pochopitelně výkonný ředitel Šlágr TV a Country no. 1 neznal odpověď. Digital Broadcasting se k těmto změnám prozatím nechce vyjadřovat.

Fin19-tip-stros

ČTĚTE TAKÉ: „Šlágr 2“ nakonec půjde do multiplexu 4, testovat začne ještě tento týden

Stejně jako Šlágr TV i Country no. 1 bude nabízet k prodeji hudební tituly od interpretů, kteří se objeví v jejím vysílání. Zástupci televize ale slibují, že grafika má být v tomto případě decentnější a ne tak rušivá. Program nechceme stavět primárně na prodeji muziky. Půjde spíše o doplňkový prvek. Prodej ale pro nás nebude problém, protože stejně jako vlastníme práva na jednotlivé videoklipy, budeme moci prodávat i kompilace s těmito interprety, konstatoval Robert Kvapil. Volba multiplexu 4 byla podle Kvapila v současné době jedinou možnou, protože splňuje podmínku celoplošnosti, kterou si nová stanice žádá.