Hlavní navigace

Vydavatelství CPress vydalo první tištěný časopis o digitální televizi

16. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
16. 12. 2008

Brněnské vydavatelství CPress Media tento týden uvedlo na trh nový tištěný časopis Digitální televize, který by měl pomoci nejširší veřejnosti s problémy spojenými s přechodem na digitální vysílání. Jeho náplň tvoří desítky rad a návodů, průvodci nákupem i zapojením a také bonus v podobě kompletních map pokrytí našeho území až do roku 2011, sdělil Jaromír Puk, šéfredaktor serveru AVmedia.cz, jehož redakce se na obsahu časopisu podílí.

cif 24 - early cena - média

K nápadu připravit časopis Digitální televize nás přivedli vlastně sami čtenáři. Nejen v internetových diskusích, ale i v dopisech, které posílají do redakcí, se nás ptají na řešení problémů spojených s přechodem na digitální vysílání. Některé jsou jednodušší, jiné složitější, jedno však mají společné – ukazují, že ucelený a hlavně srozumitelný průvodce digitalizací veřejnosti chybí, vysvětlil Tomáš Holčík, redaktor časopisu Computer, který rovněž vydává CPress Media.

„Digitální televize“ je v podstatě jednorázovou příručkou, jakousi rukovětí televizního diváka a sám vydavatel jej označuje za „manuál k digitální televizi“. Digitální vysílání vyvolává v lidech spoustu otázek. Na řadu z nich naleznou odpověď na specializovaných serverech, avšak ne všichni mají bezproblémový přístup k internetu, ne všichni rozumí odbornému jazyku, jímž tyto weby hovoří, ne všichni se v členění obsáhlých serverů pohybují s bravurou, míní Puk.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).