Hlavní navigace

České Radiokomunikace chystají workshop k úpravě antén pro příjem DVB-T

13. 1. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
13. 1. 2009

Odborný seminář pro firmy zabývající se instalací příjmových televizních antén a anténních systémů chystají na čtvrtek 22. ledna České Radiokomunikace. Akce proběhne od 10 hodin v Konferenčním centru ČRa pod žižkovským vysílačem a spolupracují na ní i zákazníci ČRa, tedy komerční televize Nova a Prima. Serveru DigiZone.cz to sdělila mediální zástupkyně ČRa Marie Fianová.

Content tip EARLY

V první části semináře seznámí Jan Hamáček, vedoucí útvaru vysílacích služeb ČRa, účastníky s provozními zkušenostmi a měřením parametrů DVB-T. Poté přednese Jiří Vykydal, vedoucí útvaru rozvoje a investic ČRa, výhled rozvoje DVB-T v roce 2009 a na něj naváže Josef Skála s přednáškou o problematice úprav společných televizních antén pro digitální příjem televize. Nezávislý konzultant Jan Kramosil poté pohovoří o tzv. D-booku, souboru doporučených norem, které by měl splňovat digitální přijímač, aby bezproblémově zachytil a zpracoval signál DVB-T. Akce bude zakončena zhruba hodinovou diskusí.

Účast na semináři již potvrdili zástupci České televize, televize Nova, Prima, TV Barrandov, společnosti Czech Digital Group a národní koordinátor digitalizace Zdeněk Duspiva.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).