Hlavní navigace

České Radiokomunikace dnes spustily multiplex 2 z Klínovce

29. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
29. 6. 2009

UVNITŘ MAPA POKRYTÍ Jáchymovský vysílač Klínovec se dnes v pondělí 29. června stal dalším vysílačem, který šíří pozemní digitální televizní vysílání multiplexu 2. Vysílač bude využívat dočasný kanál 66, po uvolnění kmitočtu přejde na finální kanál 35. Server Digizone.cz o tom informovala mluvčí Českých Radiokomunikací Marie Fianová.

V tomto roce se jedná o čtvrtý spuštěný vysílač pro programy multiplexu 2. Klínovec je důležitá součást naší sítě, a to zejména pro pokrytí členité příhraniční oblasti, řekl Jiří Vykydal, vedoucí útvaru rozvoje a investic Českých Radiokomunikací. K definitivnímu vypnutí analogového vysílání z této lokality by mělo dojít v září 2009 s výjimkou vysílače malého výkonu TV NOVA, který má možnost vysílat až do listopadu 2011, dodal. Vysílač Klínovec se nachází na stejnojmenném nejvyšším vrcholu Krušných hor.

Konference WebTop100 2024 Digitální marketing

Klínovec, který pokrývá velkou část Ústeckého a Karlovarského kraje tak vysílá digitálně celou nabídku původních analogových programů i v digitální podobě plus nové stanice. Až do 1. srpna příštího roku bude vysílat na dočasném kmitočtu 66. Přechodu na digitální televizní vysílání tak už občanům v dotčených regionech opravdu nic nebrání. Rozhodně jim nedoporučujeme řešit přechod na digitální vysílání až v časové tísni koncem září. Výhody digitální televize mohou plně využívat už teď a v září mít klid, komentoval úpravu vysílače na Klínovci národní koordinátor pro digitální vysílání Zdeněk Duspiva.

Mapka pokrytí multiplexu 2 z vysílače Jáchymov – Klínovec.
Zdroj: České Radiokomunikace

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).