Hlavní navigace

České Radiokomunikace vymění anténu na Černé hoře pomocí jeřábu

3. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
3. 8. 2009

České Radiokomunikace osadí koncem tohoto týdne vysílač Černá hora novou anténou. Předpokládaný termín výměny od čtvrtka do soboty. Výměna vysílací antény bude provedena pomocí jeřábu. Server Digizone.cz o tom informovala mluvčí ČRa Marie Fianová.

Černá hora je hlavním vysílačem územní oblasti Trutnov, která je vymezena Technickým plánem přechodu jako oblast, která zasahuje do čtyř krajů – Libereckého, Královéhradeckého, Pardubického a částečně i Středočeského. V případě Černé hory budeme moci pro výměnu antény použít vysokotonážní jeřáb, máme však vyhrazen náhradní termín pro případ nepřízně počasí, uvedl říká Jiří Vykydal, vedoucí útvaru rozvoje a investic Českých Radiokomunikací.

BRANDstorming tip2

Telekomunikační vysílač Černá hora se nachází jen několik metrů od vrcholové kóty stejnojmenné hory, která čítá 1299 metrů nad mořem. Vysílač byl postaven v letech 1974–1977. Spodní část vysílače tvoří mnohostěnný jehlan, který je vysoký 35,7 metrů.

Výměně anténního systému předchází dlouhá a náročná fáze příprav, která je zakončena vypnutím analogového vysílání programu ČT 2 na konci srpna. Na uvolněném kmitočtu poté bude spuštěno vysílání veřejnoprávního multiplexu 1.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).