Hlavní navigace

Rádio Česko by mělo mít podobnou roli jako ČT24

6. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
6. 4. 2009

Digitální zpravodajská stanice Českého rozhlasu Rádio Česko by měla do budoucna plnit stejnou roli uvnitř ČRo jako dnes ČT24 v České televizi. Serveru Digizone.cz to řekla ředitelka zpravodajských stanic Českého rozhlasu Hana Hikelová. Rádio Česko se má stát zpravodajským zázemím pro další stanice ČRo, zatím však na to nemá možnosti. Chybí zejména dostatečné prostorové kapacity, které budou vyřešeny otevřením nového pracoviště.

ČTĚTE DÁLE: Digitální stanice Českého rozhlasu plní veřejnou službu, míní Hana Hikelová

To je naše vize do budoucna, aby Rádio Česko plnilo určitou servisní roli uvnitř Českého rozhlasu, podobně jako ČT24 v České televizi. Momentálně Rádio Česko vysílá 6 hodin denně, a nemůže plnit tu roli jakou plní ČT24. Vize Českého rozhlasu je, aby vznikla čistě zpravodajsko-publicistická stanice, která bude vysílat minimálně 12–18 hodin denně a pak je logické, že tato stanice bude tím zpravodajským zázemím pro ostatní stanice. Jelikož to momentálně nemáme tak hlavní váha je na Radiožurnálu,“ uvedla Hikelová v rozhovoru, který přineseme zítra.

TISKOVÁ ZPRÁVA: Dubnové novinky na Radiožurnálu

KL24

V Českém rozhlase byla od 1. dubna zřízena nová Redakce reportérů, kterou vede Miroslav Motejlek. Redakce funguje pro obě zpravodajsko-publicistické stanice, tedy pro Radiožurnál i Rádio Česko.

Rozhovor s ředitelkou zpravodajských stanic Českého rozhlasu Hanou Hikelovou přineseme zítra.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).