Hlavní navigace

Český rozhlas přeci jenom letos spustí stanici mluveného slova

16. 5. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
16. 5. 2008

Posluchači veřejnoprávního Českého rozhlasu by se měli ještě letos dočkat nové stanice mluveného slova, která zkombinuje vysílání publicistického okruhu ČRo 6 a digitálního zpravodajského Rádia Česko. Přesto, že Rada ČRo v dubnu doporučila generálnímu řediteli rozhlasu Václavu Kasíkovi, aby přípravu této stanice pozastavil, podle programového ředitele ČRo Richarda Medka tento program začne vysílat ještě do konce letošního roku.

MM socky3

Idea je hotová, je v procesu připomínkování u rady, u generálního ředitele a zřejmě dojde k obsahovým redukcím. Nemělo by tomu stát nic v cestě, aby se do konce roku – rád bych už na podzim – aby se něco takového spustilo, prohlásil Medek na dnešní VIII. Českokrumlovské mediální konferenci. Původně měla nová stanice kombinovat také vysílání digitální stranice ČRo Leonardo a ČRo 1 – Radiožurnálu.

Nový okruh ČRo má vysílat analogově na středních a dlouhých vlnách, zřejmě také prostřednictvím tzv. veřejnoprávního multiplexu, po satelitu, v kabelových rozvodech a na internetu.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.